617 steuning gevolgd en vormde aldus een doel voor de in den tegen- overliggenden rand van Lam-Bada genestelde vijanden. Op hun beurt werden die lieden weer door de artillerie onder vuur genomen. Toen het 6e bataljon zich in Lam-Pasei en den Noordoostrand van Lam-Bada had vastgezet, begon het artillerievuur echter ge vaarlijk voor den eigen troep te worden. Bij wijze van waarschuwing deed de korpscommandant een huis in brand steken en gelijktijdig „artillerie ophouden met vuren" blazen. Ook de colonnecommandant had reeds opgemerkt, dat de vijand voor het 6e bataljon in Westelijke richting week. Hij deed het signaal „geheel voorwaarts" geven, waarop ook het 9e en 7e bataljon, in verband met elkander, over de vlakte tot den aanval op den Noordrand van Lam-Bada overgingen. Alleen tegenover den rechtervleugel van het 7e bataljon hield een klein getal vijanden stand. Over de hoofden der infanterie heen, steunde de artillerie den aanval daarop met een paar gra naatkartetsen. Die aanval kostte ons geen verliezen en ten 3 u. 10 n.m. was Lam-Bada bezet; in afwachting van nadere bevelen echter alleen den Noordrand. De colonnecommandant gelastte nu alle bataljons door te ruk ken naar de Atjehrivier en vandaar weer in breed front en onder het tuchtigen van Lam-Bada en Lam-Pasei terug te gaan. Een compagnie van het 7e, die zich in Lam-Baroe bevond, moest die kampong op gelijke wijze voor hare rekening nemen. De algemeene bevelhebber met zijn staf kwamen op dat tijdstip in Montassik aan. Van den commandant der le co lonne kreeg hij daar kennis, dat deze zich in den Noordrand van Lam-Pasei bevond en den linkervleugel der 2e colonne be schermde. Zonder verzet van beteekenis en regelmatig ging de terug tocht in zijn werkalleen het 6e bataljon werd nog van de overzijde der rivier beschoten. Kolonel Stemfoort begaf zich naar de bij Aloer Oe opgestelde artillerie en droeg aan den bij zijn staf aanwezigen comman-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 127