619 schoff eene op korten afstand van den kampongrand, op een hoogte, gelegen versterking, door een compagnie van het 3e bezetten. Een 2e compagnie werd in den Oostrand van Lam-Pasei op gesteld, om Tjot Goet in bedwang te houden. Ook zagen wij, dat de colonnecommandant den algemeenen bevelhebber kennis gaf van zijn aankomst in Lam-Pasei. In antwoord daarop, kreeg de overste een overzicht van den stand der zaken bij de 2e colonne en order om in verband met het 6e bataljon den terugtocht aan te nemen via Paprapa en Aloer Oe, achter de artilleriestelling om. Op dit bericht deed de colonnecommandant ten 4 u. n.m. de maréchaussee met alle zieken en gewonden en wat van den trein gemist kon worden afmarcheeren. Te vergeefs zocht men door patrouilles en signalen verbinding- met het 6e bataljon, totdat men het ten 5 u. n.m. op den groo- ten weg ontwaarde. Het 3e bataljon trok, slechts weinig door den vijand verontrust, nu ook derwaarts. Bij den grooten weg gekomen, kreeg het van den bevelhebber last twee compagnieën w.o. die met repeteer geweren in stelling te laten om het 7e bataljon—zie voren op te nemen en daarachter aan te sluiten. Om 4 u. 15 n.m. had de kolonel Stemfoort zijn Chef van den Staf met den gewestelijken intendant naar Kroëng Gloempang gezonden, om nabij die plaats voor alle troepen bivakruimte te zoeken. Daar en ook in de kampong Tjot Meraja waren vivres, kookgerei enz. ten 11 u. v.m. onder dekking van het 5e bataljon aangebracht. Ook deswegen bepaalde men zich tot die plaats. Het 5e bataljon was onmiddellijk naar Koeta Radja terugge keerd; de compagnieën van het 14e, die Adjé, en die van het 12e, die -Adjé Boeng Mira hadden bezet, waren ten 2 u. 15 n.m. te Kroëng Gloempang aangekomen. De cavalerie, in het terrein ten O. van den weg, vooral bij den terugtocht niet meer te gebruiken, was daar mede reeds om 3 u. n.m., terwijl de bevelhebber de compagnieën van het 12e, die dekking artillerie hadden, eveneens naar het bivak gezonden had en door eene compagnie der afdeeling Steinmetz doen ver-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 129