621 „Versterkingen in de lijn boom Adjé-Lam-Soet opruimen. „Aan de colonne worden toegevoegd twee batterijen bergartil- „lerie van twee secties (Schrassert Bert en Nauta). „Na beëindiging der werkzaamheden terugkeeren naar Koeta- Radja." Mondeling werd nog medegedeeld, dat het transport onder geleide van de maréchaussee zou terugkeeren en alle zieken, ge wonden, vivres, kookgerei, overcomplete munitie en wat verder voor de operaties niet strikt noodig was, zou medenemen. 7 u. 5 v. m. Commandant 2e colonne. „Marcheer om 7 u. 30 v. m. af met 7e, 12e en 15e bataljon en „twee secties artillerie naar Tjot Rang. „Vereenig u daar met het 5e bataljon. „Ruk vervolgens op naar Lam-Goet, Tjot Preh (Lam-Preh), Mas- „djid Lepong en naar Kroeng Kali, den vijand uit zijne stellingen „Lam-Goet, Tjot Preh en Kroeng Kali verdrijvend; vervolgens „over Toengkoeb en Boekit Karang naar Koeta-Radja. „Alleen Kroeng Kali en Masdjid Siem verbranden." Bepaald werd nog, le dat de detachementen genietroepen, die den vorigen dag respectievelijk bij de le en 2e colonne waren ingedeeld, daarbij bleven 2e dat de geheele beschikbare cavalerie 2V2 peloton aan de 2e colonne werd toegevoegd 3e dat het 9e en 14e bataljon met het detachement genie troepen, dat den vorigen dag tot de reservecolonne had behoord, gezamenlijk onder de bevelen van den commandant van het 9e bataljon, den luitenant-kolonel der infanterie J. F. Th. Veeren, werden gesteld en als reserve de 2e colonne op 500 M. langs den weg Kroeng Gloempang-Toengkoeb, zou volgen; 4e dat de ambulancen en gevechtstreinen bleven ingedeeld als den vorigen dag. (Slot volgt). A. Kruisheer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 131