640 schokbuizen vrij blijven. Door middel van de draagijzers kunnen 4 kisten aan een draagbok worden vervoerd. Door den gunstigen gebogen vorm der haken van de draagijzers kunnen de kisten door een doorgaand paard niet worden afgeworpen. De gereedschapskist is van djatihout vervaardigd en ter weers zijden voorzien van 2 touwlissen om aan een picolan te kunnen worden gehangen. Het deksel is bekleed met waterdicht doek en wordt met een overval gesloten. Zij dient voor het medevoeren van onderhoudsmiddelen, en kele gereedschappen voor de bediening, verwisselstukken van het kanon, enkele richtmiddelen en den klos van den wisscher. De kist tot reservestukken No. 1 [2 mansvracht 2 M. V.)] en de kist tot reservestukken No. 2 (1 M. V.) zijn van soerenhout vervaardigd en voorzien van 2 touwlissen. De deksels zijn be kleed met waterdicht doek en worden met een overval gesloten. De eerste dient voor het medevoeren van onderhoudsmiddelen, hoefsmids-, zadelmakers- en timmermansgereedschappen en al- gemeene reservestukkende tweede bevat reserve harnache- mentsdeelen. De wisschertevens ontlader, bestaat uit een houten steel, waar op de wisscherklos wordt geschroefd. De opvouwbare drinkemmer is van het cavaleriemodel en dient bij het wisschen van den vuurmond. Het kreedek is gemaakt van wila's, welke over de geheele breedte met rotan zijn doorvlochten, terwijl aan de hoekpunten rotanlissen zijn aangebracht Met behulp van 4 piketpalen kan het worden vastgezet en gespannen. De iasch voor de pionierafdeeling is van leder en voorzien van een stuk singelband om haar aan den schouder te kunnen han gen. In de tasch worden een hamer, een knijptang en draad nagels geborgen. Verder behooren tot het materieelpikhouweelen, veldschoppen, ophoudreepenkapmessenpicolans en draag stroppen. Overzicht van detijdens het formeeren van de batter ijvei richte werkzaamheden en gehouden oefeningen en van gebrekenwelke het materieel aankleven. Daar de batterij niet tot de formatie van de artillerie behoorde,

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 150