BOEKBEOORDEELING. Handleiding- voor het keuren van levensmiddelen enz. door J. F. C Nienhuis en J Kuyper le. luit. kwart. Eatavia, Javasche boekhandel en drukkerij 1906. Voor allen, die bemoeienissen hebben met het houden van aanbeste dingen, met het afsluiten van contraeten, met fourageeringen of met zorgen voor menages en hospitaalvoeding, voor hen allen moet onge twijfeld een handleiding voor het keuren van levensmiddelen hoogst welkom zijn, mits zulk een handleiding slechts eene goede en vertrouwbare zij, die voldoet aan naar billijkheid te stellen eischen. En welke die eischen zijn Eerstens, dat het boek door niet te grooten omvang en door oordeel kundige rangschikking der stof gemakkelijk te raadplegen zij, aan welke eisch door een duidelijke alphabetische inhoudsopgave en vermelding der geraadpleegde bronnen het 93 bladzijden lange boek, waarin 69 artikelen behandeld worden, wel voldoet. Tweedens, dat het in een handig formaat verspreid worde. Zakformaat, gelijk het meerendeel onzer reglementen en voorschriften ware wellicht gewenschter geweest. Ten derde, dat de verkoopsprijs aan eene ruime verspreiding niet in den weg sta, hetgeen bij een bedrag van f 1.50 niet geacht kan worden het geval te zijn. Ten vierde, dat het geen geleerde, doch eenepractische handleiding zij. En in hoeverre aan deze laatste, doch verreweg de belangrijkste eisch voldaan is, hieromtrent zal slechts de practijk en de practijk alleen vol ledig uitspraak kunnen doen. De redactie vertrouwt echter dat deze niet ten nadeele van het werk zal uitvallen. lied. Toelichtingen op de Schetskaart van de Afdeelingcn Wahaï en West-Seran op het eiland Seran door F. J. P. Sachse, le Luit. inf. O I. L. (overgedrukt uit het „Tijdschrift van het Kon. Ned. aardr. genoot schap, jaargang 190G). De schrijver, de geruimen tijd civiel gezaghebber op Seran (Ceram) was, heeft zich do gelegenheid hem geschonken, toen begin 1905 het I- M. T. 1906. 45

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 183