683 De colonnecommandant was intusschen met de reserve naar 'Toengkoeb gemarcheerd en van daar met één compagnie 15e ■en de compagnie Linck van het 5e bataljon met de sectie artil lerie van luitenant Stuffken naar Kroeng Kali doorgerukt (later werd nog één sectie artillerie nagezonden). In Batoe waren de beide andere compagnieën van majoor ;Steinmetz achtergelaten. Het 5e bataljon, dat zonder iets van den vijand te bemerken, Toengkoeb bereikte, had onderweg van de cavalerie successieve lijk bericht gekregen van het onbezet zijn van alle in dat ter rein aanwezige bentengs en posities en die voor zooveel mogelijk verbrand. In de nabijheid van Masdjid Siem werd de cavalerie ten 12 u. 15 n.m. beschoten. De ritmeester de Lannoy, bemerkend, dat het bedehuis slechts zwak bezet was, deed een tiental ruiters afzitten en den vijand met vuur verdrijven. Deze vluchtte naar Landoero. De colonnecommandant, hiervan onderricht, beval den com mandant van het ce bataljon met 2 compagnieën op te rukken naar Landoero (Midden) en Lam Biheu en daar stelling te nemen, tot dat het 7e en 12e bataljon van Kroeng-Kali teruggetrokken zouden zijn. Met de vroeger vermelde troepen ter hoogte van Masdjid ■Siem gekomen, ontwaarde overste van Heutsz,'dat de cavalerie ■reeds door was naar Kroeng-Kali. Wetende, dat zich in den oostrand van die kampong eene goede batterijstelling bevond, waaruit het oostwaarts gelegen terrein beheeischt kon worden, besloot hij zich eveneens der waarts te begeven. De cavaleriecommandant kwam hem in de kampong reeds tegemoet met de mededeeling, dat deze verla ten was. Het duurde evenwel niet lang of onze ruiters werden in den oostrand uit verschillende punten beschoten. Gedekt door een compagnie infanterie, ging de artillerie, na verkenning, vooruit en kwam in den rand in batterij. Om 1 u. 45 n.m. opende zij het vuurde eene sectie op een be zette loopgraaf achter de Kroeng-Kali, naast de brug, afstand 500 M. en vervolgens op een heuveltop recht-oost van de batte rij—afstand 1300. M.—doel eene vijandelijke oversterking, de an-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 195