684 dere op kleine groepen Atjehers, op verschillende punten in den zuidrand van het begroeide terrein opgesteld, en op den oost- rand van Lam-Biheu afstand 700 h 800 M. Later concentreerden beide sectiën haar vuur op een met tal van versterkingen bekroonde lagen heuvelrug—afstand 1200 M. en op een meer westelijk gelegen groote benteng, ook op een heuvel, afstand 1000 M. Uit de loopgraaf en uit den rand bij Lam-Biheu kreeg de- batterij zelf flink vuur. De le luitenant van der Molen werd daarom met eene sectie naar de Kroeng Kali gezonden, om de schutters te verdrijven. Het vuur uit Lam-Biheu hield op, toen de beide compagnieën van het 5e daar ariveerden, verder bleven alleen uit het bedekte- terrein ten oosten daarvan nog schoten vallen. Onze vroegere benteng Kroeng-Kali, aan gene zijde der rivier, was voor de artillerie niet te zienvolgens de cavalerie was de bezetting 20 a 30 man sterk. De sectie van der Molen begon met die lieden alras een vuur gevecht, De brug was grootendeels in orde, alleen ontbraken een paar dekplanken. Toch passeerde de cavalerie haar niet, maar trok zich, uit meerdere punten beschoten, op last van den colonnecommandant in Kroeng-Kali terug. Deze had aan de commandanten van het 12e en 7e bataljon van zijn aankomst in die kampong kennis gegeven en hen op gedragen zoo spoedig mogelijk derwaarts op te komen. Ten 2 u. 45 n.m, verschenen 3 compagnieën aan het 12e en het 7e bataljon op den grooten weg. Het 7e bleef bij Masdjid Siem. Overste Soeters met zijn troep gingen door naar Kroeng- Kali. De 4e compagnie van zijn korps en de snelladers waren na het verlaten van Masdjid Lepong te veel naar het N. O. getrokken en kwamen daardoor eerst een uur later te voor schijn. De compagnie Linck ontving order tot den aanval op Kroeng- Kali over te gaan; die van het 15e moest de beweging volgen en eventueel steunen. Bleek dit onnoodig, dan had zij de sectie van der Molen in hare stelling te vervangen. Aanvankelijk onder dekking van het vuur dezer sectie, die- zich echter later bij hen aansloot, rukte de kapitein Linck langs-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 196