693 Geneeskundige dienst. onder de off. van gezondheid 2e kl. P. J. Diephuis en F. J. Binders elk 12 man en onder Dr. F. J. Hagen van 15 man sterk. Trein 1 mandoer en 24 dwangarbeiders voor 6 tandoes en 6 munitiekistjes. 1 mandoer en 12 dwangarbeiders voor het dragen der tandoes 1 mandoer en 15 dwangarbeiders voor de verbandmiddelen enz. Bij het le detachement genietroepen: 2 mandoers en 40 dwang arbeiders, Bij het 2e detachement genietroepen: 1 mandoer en 20 dwang arbeiders voor het dragen der materialen. Omtrent het terrein, dat de le colonne te doorschrijden had, was bekend, dat de colonne van Dompseler in 1877, die nagenoeg- even sterk was, van Ladoeng door het gebergte over den Glé Broeë naar Lam-Baroe Angin zes a zeven uur had noodig gehad. De colonne Halewijn, die slechts één compagnie sterk was, deed er in 1879 in omgekeerde richting 9§- uur over. Majoor van Dompseler noemde den weg een smal en moeilijk begaanbaai voetpad door het kale en weinig begroeide terrein de toenmalige kapitein Halewijn qualificeerde het, de ravijnen buiten beschouwing latend, als zeer bruikbaar. In het gebergte werd hier en daar drinkwater aangetroffen. Den 22en Juni 's middags 4 uur embarkeerden te Oleh-leh: Op H. M. Merapi, de staf en één Eur. compagnie met trein Op den gouvernementsstoomer Condor, één Amb. comp. met trein Op den gouvernementsstoomer Albatros, één Eur. en één Amb. compagnie met trein, zoomede het detachement genie- tioepen en de ambulance der le colonne. Aan booid gaf de colonnecommandant een landings- tevens marschbevel uit, waarin als landingspunt het strand bij kampong Ladoeng werd aangewezen en waarbij de luitenant ter zee le kl. van den Broek met de algeheele leiding der landing belast werd. Drie ambulances Per compagnie: Per batterij Per ambulance:

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 205