695 hoofdstelling te komenbij nadere verkenning bleek deze echter reeds door eigen troepen bezet. De geheele colonne marcheerde daarop ten 1 u. 45 n.m. over de brug der Kr oen g Angin en ging, na te Kroeng Kali gerust te hebben, door naar Boekit Karang, dat 3 u. 40 n.m. bereikt was. Een goed uur later was de troep in den kraton terug. De cavalerie der 2e colonne marcheerde 6 u. 45 v.m. van Lam- Njong in oostelijke richting verkennend vooruit. De strook, waarin de kampongs Landoero liggen, was het pe loton Happé, die der kampongs Lam-Poe-Oe, Lam-Genoi en Mas- djid Siem aan het peloton Gentil (waarbij de escadronscomman- dant) toegewezen. Lam-Oedjoeng werd door eene zelfstandige onderofficierspa trouille verkend. Nergens ondervond men tegenstand. Ten 6 u. 55 v.m. volgde het 6e bataljon het peloton Happé in de richting van Landoero met het doel door te marcheeren naar de Kroeng Kali en daar stelling te nemen, front naar het noorden, tot dat nadere orders zouden worden gegeven. Het trof bij Pasar Lam-Baroe eene ruime versterking aan waarin de bevolking der naburige kampongs 200 mannen' vrouwen en kinderen met eenig vee) eene schuilplaats had ge zocht. De bataljonscommandant deed de vuurwapens naar buiten brengen, liet een peloton ter bewaking achter, zette zijn marsch voort en had ten 10 u. 45 v.m. zijn plaats tegenover den rechtervleugel van 's vijands stelling ingenomen. Het 12e bataljon had 20 minuten later Lam-Njong verlaten. Het moest via Lam-Poe-Oe en Lepong oostwaarts tot het daar liggend moeras marcheeren en dan zuidwaarts gaan, zoomoge lijk tot Lam-Blang, om vervolgens hetzij over Tjot Rang, het zij over Kroeng Kali terug te keeren. De kampongs op deze marschroute dienden zooveel mogelijk verbrand te worden, daartoe werden het bataljon een twaalftal minderen der genie met gereedschappen enz. medegegeven. Half acht vertrokken het 14e bataljon, de staf, de beide bat terijen en het 2e detachement genietroepen, te zamen de reserve vormend, van Lam-Njong. I. M. T. 1906.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 207