V ARI A.. hene automatische veiligheidsinrichting voor handvuurwapenen. Wij ontleenen aan bet stuk van den Oberlieutenant Fritz Ruszitszka over dit onderwerp en voorkomende in de Sch. Mil. blatter No 5 1906 het navolgende. Een Werner wapentecbnicus beeft na jarenlange proeven eene nieuwe veiligheidsinriehting voor bandvuurwapenen uitgevonden, die op de toe passing \an het automatische beginsel berust en met grootere of kleinere veranderingen aan alle moderne geweer- en vuistwapensystemen kan worden aangebracht. Deze automatische veiligheidsinrichting, systeem Tambour genaamd, zijn in het algemeen drie voorname van elkander verschillende functies opgedragen en wel 1. het buiten werking stellen van de aftrekinrichting. 2. het buiten werking stellen van het slot. 3. het verzekeren van de sluiting:. ad. 1. Het buiten werking stellen van de aftrekinrichting heeft ten doel een toevallig afgaan van het schot bij een niet vaardig gehouden ge weer te verhinderen en hierdoor ongelukken te voorkomen, die zich bij een niet in de rust gesteld geweer door een toevallig aanraken van den trekker, dan wel door blijven haken van den laatste bij het doorschrijden van kreupelhout enz. kunnen voordoen. De veiligheidsinrichting bestaat uit een in den greep geplaatsten hef boom, die door veerwerking den trekker voortdurend onbeweeglijk vast houdt. Zoodra evenwel de schutter het wapen vaardig maakt, is de ge ringste druk van de den greep omvattende hand voldoende om den hef boom dieper in zijne insnijding te drukken, waardoor het onmiddellijk en automatisch in werking stellen van de aftrekinrichting tot stand wordt gebracht. In vergelijking met de bedendaagsche veiligheidsinrichtingen heeft deze dus het voordeel, dat de man van elke handgreep tot het in en uit de rust brengen van zijn wapen ontheven wordt. Het kan dus nooit voor komen, dat de man, die vergeten heeft zijn geweer uit de rust te brengen, zijn schot niet kan lossen, of aan den anderen kant zich zelf of anderen

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 269