764 - van de toepassing van het solidariteitsbeginsel aannemen, en dan is het beter als wij tot de toepassing van dit beginsel gedwongen worden, de rechtmatigheid er van maar in het midden te laten. Deze beslistheid of eenzijdigheid treedt b.v. ook op den voorgrond: op blz. 11, waar het Atjehsche woord „keude" vermeld staat; op blz. 7, „na elk salvo of schot wordt onmiddellijk in de richting van het schot geattakkeerd." op blz. 18 ad. g, 3, „Dit geschiedt „altijd" van de andere zijde. op blz. 47, „Patrouilles nemen „nooit" de wegen en keeren „altijd'' langs een anderen weg terug"; op blz. 63, ad. 2, „Denk er aan, dat „iedere" stelling is om te trekken op blz. 55, „Officiersbedienden kunnen uit de menage eten tegen beta ling van 0.50 per dag". Ten slotte hadden wij het op blz. 55, 5de alinea vermelde liever opge dragen gezien aan alle officieren, en „men", waaronder waarschijnlijk de bivak- of colonnecommandant wordt verstaan, een wenk gegeven om hier aan zoonooilig zijne onderhebbende officieren te herinneien. Goed gezien is het van schrijver voor het formaat van zijn werkje, dat van de voorschriften en reglementen te kiezen, èn het met blanco vellen te laten doorschieten, waardoor het gemakkelijk is mede te nemen en gelegenheid tot eigen aanteekeningen biedt Aangezien het bovenstaande slechts de behandeling van de stof aanging en niet de stof zelve, kunnen wij het werkje een ieder wel aanbevelen, met de verzekering, dat het op de meeste te stellen vragen een bevre digend antwoord zal geven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 276