797 van de werking door kroonraden wordt overgebracht op de stel- schroef; zijdelingsche richting door draaien aan een hooger ge legen, kleiner stelrad, bevestigd aan den wiegdrager. Op beide raden geeft een pijl, waarbij de woorden „Rechts" en „Hoher", de richting van beweging aan. Rechts en links uitwaarts van de zij wangen bevinden zich op klapbare kussens, waarop richter en sluitstukbediende bij het be dienen van het stuk geknield liggen. Aan de as is het schild bevestigd. Het bestaat uit twee helf ten, welke door middel van grendels verbonden worden. In het schild zijn openingen tot doorlaten van den vuurmond en voor het richten. Het schild kan gemakkelijk afgenomen en weder geplaatst worden. Het is vervaardigd van chroomnikkelstaal, aan de opper vlakte gehard, heeft een dikte van 4 m. M. en verleent dek king tegen vulkogels, kleine springstukken van projectielen en tegen geweerprojectielen van 8 en 6.5 m.M. tot op 150 M. afstand. Wordt het schild 4.5 m.M. dik genomen, dan dekt het tegen die projectielen tot op 50 M. afstand. Wil men meerdere dekking, ook tegen stalen vulkogels van G-. K. en tegen geweerprojectielen met stalen doorns, enz., dan moet de dikte grooter genomen worden. E. Achteraffuit. Deze bestaat eveneens uit twee rechthoekig naar buiten om gezette zij wangen van nikkelstaalplaat, verbonden door verbin dingsplaten en staartbeslag. Vóór is de achteraffuit verbonden met de voorafifuit, achter eindigt ze in een staartbeslag met grondplaat tegen wegzakken in weeken bodem. Vóór vindt men links en rechts buiten aan de zijwangen twee haken raddragers om bij opladen der lasten de raden aan te hangen. Beneden achter aan de zij wangen en aan de grondplaat zijn handvatten voor het verplaatsen, terwijl aan den staart een koker is voor de richtspaak.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 311