799 gedraaid, zoodat de nokken op de tap vrij komen van de over eenkomstige nokken in het gat van den wiegdrager, waarna ook hier door de oogen aan voor- en achterbovenzijde de hefspaken gestoken worden en de wieg opgetild en opgeladen wordt. Vervolgens worden voor- en achteraffuit gescheiden. Van de vooraffuit wordt het richttoestel tusschen de zijwangen teruggetrokken, de kniekussens opgeslagen, de raden afgenomen en het geheel op het vierde draagdier geladen. Aan de achteraffuit wordt nu de spoor naar boven omgedraaid en daarna dit onderdeel met de raden en het tempeertoestel op het vijfde draagdier gelegd. Alle draagzadels zijn aan elkaar gelijk, zoodat iedere last op elk willekeurig draagdier gelegd kan worden. Het in elkaar zetten van het stuk geschiedt in omgekeerde volgorde. Werking van den kanonterugloop. Bij het afgaan van het schot gaat het kanon achterwaarts en voert door de kragen, beneden en boven op den kanonloop aange bracht, den ballastmantel en de slede mede. De slede glijdt over de geleistukken van de wieg. Aan de slede zijn èn de zuiger buis van de hydraulische rem, èn de cylinder van de spiraal- veeren bevestigd, waardoor deze cylinders worden meegevoerd- De geleistang van den cylinder voor de voorhaalveeren en de zuigerstang van de hydraulische rem zijn vóór aan de wieg verbonden en blijven dus op hun plaats. Door ventielen in den zuiger wordt het doorstroomen van de glycerine bij den terugloop geregeld. Om den remcylinder bevindt zich één spiraalveer, welke achter steunt tegen een steunmoer van den buitencylinder en vóór tegen een kraag van de zuigerbuis. Tusschen de steunmoer en dien kraag wordt de veer gespannen. De voorhaalveeren zijn twee teloscoopsgewijze over elkaar ge legde spiraalveeren door een tusschenbuis gescheiden. De buitenste veer steunt achter tegen een kraag op de tus schenbuis, vóór tegen een borst van den cylinder. De binnenste veer steunt achter tegen een steunmoer op de geleistang en vóór tegen een kraag in de tusschenbuis.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 313