842 waarin de vijand verdween, dagen achtereen, met bivakeering op verschil lende plaatsen, te blijven doorzoeken en daarbij vooral den loop van rivieren en stroompjes in het gebergte te volgen. 27. Patrouilles moeten op ongeregelde uren, zoowel over dag als 's nachts uitrukken. Dagpatrouilles op vaste tijden en voor enkele uren, hebben geen nut. Iedere uitrukkende patrouille moet minstens voor één dag vivres bij den man medenemen. Het meerdere dagen uitblijven met verpleging door de landstreek, moet regel zijndaarbij behooren zoowel minderen als dwangarbeiders steeds voor zich zelf te koken. Hinderlagen zonder berichten of deugdelijke vermoedens zijn vrijwel nutteloos- 28. Yooral moet veel worden gebruik gemaakt van nachtelijke ver rassingen, welke slechts kunnen, gelukken, indien de patrouille-comman dant over goede spionnen 1) beschikt. 29. Aan het verkrijgen van goede spionnen wijdt het bestuur de noo- dige aandacht. Patrouille- en colonne-commandanten treden met het bestuur in overleg voor het verkrijgen van bedoelde spionnen. Zij zijn echter evenzoo bevoegd, zelf het noodige daartoe te verrichten. 30. Bivakwerkzaamheden mogen niet als afzonderlijke dienst bevolen worden; bij oordeelkundige verdeeling der rustdagen, kunnen rustende afdeelingen daarmede belast worden. 31. Bij het overtrekken van rivieren of hindernissen, die het gebruik van beide handen noodig kunnen maken, moet het geweer of de karabijn aan den riem op den rug en niet aan den schouder gedragen worden. Tegen afwijking van deze bepaling moet streng gewaakt worden, aange zien daardoor vuurwapens verloren kunnen gaan of het zoeken daarnaar groot oponthoud kan veroorzaken. 32. Evenzoo behoort met de meeste gestrengheid te worden gewaakt tegen zorgeloosheid en losbandigheid gedurende patrouilles en excursion, waar door onnoodig veel uitrustings- en kleedingstukken en deelen van de wape ning verloren gaan en voorraden levensmiddelen bederven of wel veronge lukken, zullende in den vervolge de daardoor geleden schade op den man of op den patrouille- of colonne-commandant worden verhaald. 33. De inhoud dezer commandementsorder behoort aan alle officieren en voor zoover noodig aan kader en manschappen bekend te zijn. De Civiel en Militair Gouverneur £b~6tr Ei van- Daa-len. sJY-oVf 1) Yoor spionnen en gidsen zie de C. O. dd. 7 Juni 1905 no. 51, dd. 26 Juni 1905 no. 62, dd. 9 Nov. 1905 no. 126, dd. 16 Jan. 1906 no 7.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 356