847 van tot nog toe de invoering bij het Ind. leger is afgestuit op de hooge kosten, welke een gevolg zouden zijn van het bezigen van dit vrij dure metaal. N. Wat leert ons de Russisch-Japansche oorlog? Het antwoord op deze vraag vindt men als résumé aau het slot van de door den Kapitein van den Generalen Staf K. Kratochnil de Szt. Ke- reszthegy in Streffleurs Oesterr. Mil. Zeitschrift No 7-1906 gehouden beschouwingen, waarbij de gemaakte gevolgtrekkingen in de navolgende punten zijn onderverdeeld. 1. Tegenstrijdige belangen, waarvan de vervulling der bestaansvoor waarden afhankelijk is, zullen ook in de toekomst de beslissing door het zwaard noodig maken. 2. De overhandiging eener formeele oorlogsverklaring is niet strikt noodzakelijk; onvoorwaardelijk moet naar succes gestreefd worden de in plaats van eene overhandigde oorlogsverklaring gelanceerde torpedo's brachten Japan het overwicht ter zee, een hoofdvoorwaarde voor den goeden uitslag van den oorlog. 3. Een Staat moet zijn buitenlandsche politiek op indrukwekkend machtsvertoon opbouwen: hoe grooter dit machtsvertoon is, hoe meer nadruk de diplomatie aan hare woorden kan verleenen. 4. Den tegenstander mag men niet geringschattenheeft men de mid delen ter beschikking, dan is het doelmatiger van den beginne af aan zulke krachten gereed te houden, dat zij de zege waarborgende oorlog wordt minder kostbaar en humaner, daar zij korter en minder bloedig zal zijn. 5. Hoe eenvoudiger de organisatie, des te eenvoudiger en vlugger de mobilisatie en des te grooter het vooruitzicht op succes. 6. Een betere voorbereiding, organisatie en geoefendheid dan die van den tegenstander zijn even goede waarborgen voor den uitslag als een betere geest en discipline. In de moderne legers behooren de soldaten gedurende den actieven diensttijd zoodanig onderricht en opgeleid te zijn, dat dwaalbegrippen geen gunstigen bodem vinden en den geest der reservisten niet schaden kunnen. 7. Zal de waarde van het ultima ratia van den Staat niet dalen, dan behooren in dezen realistischen tijd een soldateske geest en militaire deugden van jongs af met bijzondere zorg aangekweekt te worden. 8. Strategisch en taktisch offensieve leiding is synoniem met het over treffen van het strategisch en taktisch defensief. 9. Een klein maar militair goed onderlegd leger is te verkiezen boven een grooter, dat niet voldoende geoefend is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 361