DE EXPEDITIE NAAR KORINTJI 1). Hoofdstuk 1 Korte topographische beschrijving van de landschappen Korintji, Serampas en Soengei Tenan g 2). Ligginggrenzen en grootte. De geheele streek is ongeveer gelegen tusschen 1°35' (Piek van Indrapoera) en 2° 50' Z.B. (Bt. Oeloe Seblat)en 101° 10'en 120° 25' O.L. Greenwich. De grenzen der 3 landschappen zijn met uitzondering van die tusschen Benkoelen en de landschappen Korintji en Soengei Tenang niet met eenige juistheid bekend (zie overigens kaart No. I van de extra-bijlage). Door de onnauwkeurige kennis der grenzen is de grootte der landschappen zelfs niet bij benadering aan te geven. Slechts zij vermeld, dat de lengteas van Korintji in N.W richting loopt en op 74 KM geschat wordt, de breedteas op 40 K M. Deze afmetingen zouden voor Serampas ruim 50 K.M. [richting N.Z.] en 30 K.M. bedragen en voor Soengei Tenang 70 K.M. (richting N.Z.) en Hr 33 K M. 1) Gelijktijdig met het eerste gedeelte van dit artikel ziet een extra bijlage het licht bevattende meer gedetailleerde verslagen van de verrichtingen van artillerie, genie troepen, intendance en geneeskundigen dienst, benevens enkele afzonderlijke bijladen. Bij bedoelde extra-bijlage z;.jn tevens 2 kaarten gevoegd, waarnaar in dit overzicht meerdere malen verwezen wordt. 2) Samengesteld naar gegevens, bekend bij het begin der expeditie en opgenomen in een boekje, dat aan de officieren, die aan de expeditie deelnamen, werd uitgereikt. Zie kaart No. I van de extra-bijlage no. 17. Van het afdrukken eener kaart, samengesteld vóór liet begin der expeditie, werd afgezien. I. M. T. 1906. 58

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 369