858 kunnen worden vermeden door van de baroeng baroeng Peratak Boekit. Gadang door het gebergte naar de zoogenaamde Pintoe Rimboe te marcheeren, welke marsch niet veel moeilijkheden zou opleveren. Yan af baroeng baroeng Talang wordt over den zonder veel moeite te beklimmen Boekit Sikoengkoeng in één uur tijds de reeds vermelde Pintoe Rimboe bereikt, waar het bosch eindigt en de ladangs en koffietuinen beginnen, die tot Sikoengkoeng onafgebroken doorloopen. Als bivakplaatsen werden, tijdens de verkenning, van af onzen post te Loeboek Bargaloeng gebruikt de baroeng baroeng Napal (6 uren), Paradon Tinggi (6 uren), Pamoetjoek Boekit. Gadang (9£ uur) en Talang (6* uur). De eerste twee baroeng baroeng bieden ruimte voor 75 man,, de laatste twee voor liet dubbele aantal. De marsch Tapan-Sikoengkoeng is in vier a vijf dagen te doen. Yoor paarden is het pad onbruikbaar; het vervoer van twee mansvrachten is zeer bezwaarlijk. 3. Van Sindang (aan den weg Indrapoera-Tapan-Moeka Moeka) over den Boekit Tindjan Laoet naar KemoenDit pad, de zoogenaamde adatweg, werd tusschen 28 November en 7 De cember 1902 verkend en opgenomen tot baroeng baroeng Talang. De weg van Tapan tot Sindang vooral het eerste stuk tot Loenang is zeer modderig en slecht, zelfs voor eene colonne zonder trein zeer moeilijk begaanbaar. De adatweg is over het algemeen zeer geaccidenteerd het- pad voert meerdere malen door rivierbeddingen en herhaaldelijk moeten rivieren worden overgetrokken (o. a. de Si Kaboe op èèn dag 36 keer). De waadbare plaatsen zijn veelal moeilijk door grootere diepte dan 1 M. en sterken stroom, o. a. de overgang over de Si Laoet bij baroeng baroeng Karsit. Vooral de W.-lijke helling van den Boekit Tindjau Laoet is zeer steil, hier en daar tot 40°. De afdeeling naar baroeng baroeng Talang is minder moeilijk en wordt volgens de bij de verkenning medegenomen gidsen ver derop niet moeilijker. Hoewel voor eene colonne met dragers met. volkomen onbruikbaar, is alzoo de adatweg toch zeer bezwaarlijk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 374