862 leboe's of Boewah paroet's [familie's van de verschillende soe- koe's (stammen)] wonen. Eene opgave van de verschillende mendapo's met de voor naamste der daaronder ressorteerende doesoens komt voor in bijlage E. I. gevoegd bij de extra bijlage van dit tijdschrift,, jaargang 1906. Het verdient de aandacht, dat onderdeelen van het eene dis trict veelal in een ander ingesloten liggen en dat voor ver schillende doesoens meermalen dezelfde namen voorkomen. b. Serampas Dit landschap bestaat uit de mendapo Tandjong Keseri. Zie voor de doesoens bijlage E. I. (zie hierboven) c Soengei Tenang De mendapo's, waaruit dit landschap bestaat, zijn met hunne voornaamste doesoens aangegeven in bijlage E I. (zie hierboven). Bestuur. aKorintji Hoofdbestuur. De mendapo's worden ieder door een hoofd bestuurd, depati genaamd, welke een hunner, n. 1. den depati Batoe Hampar, als den eersten erkennen Onder diens leiding vormen de gezamenlijke depati's het hoofdbestuur van Korintji. Dit hoofdbestuur staat bekend onder den naam: Depati ampat pamangkoe kalima nan selapan halai kain. De depati ampat zijn die van Tanah Hiang, Poelau Sangkar, Tamiai en Pengasih. Deze 4 hoofden staan hooger in rang (niet altijd in macht) dan de overige bestuurders en kunnen dus hoofddepati's worden genoemd. In rang op hen volgt de Pamangkoe kalima, zijnde het hoofd van Kota Taloek, een gebied, dat vroeger tot de mandapo Ra- wang behoorde, doch thans daarvan is afgescheiden. Eindelijk volgen de mendapo-hoofden der Selapan Halai Kain. Het hoofdbestuur beslist in zaken geheel Korintji betreffende daartoe wordt te Tanah Hiang eene rapat belegd, waarin alle mendapohoofden zitting nemen Indien de hoofddepati's daarbij niet allen tegenwoordig zijn,

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 378