865 Hooger beroep is steeds bij de achtereenvolgende hoogere rechters toegestaan, mits te voren door beide partijen gerechts kosten worden voldaan. Omkooping der rechters is regel en wordt als eene natuurlijke zaak beschouwd. Lijfstraffen schijnen onbekend te zijn; de straffen zouden uitsluitend uit boeten bestaan 1). In geval van moord moet aan de betrekkingen van het slacht offer een zoengeld, bangoen, worden betaald, waarvan het bedrag: van den welstand van den verslagene afhankelijk is. Bevolking. Getalsterkte. De schattingen van het aantal inwoners van Korintji loopen uiteen van 75.000 tot 350.000, zelfs tot 700.000. Vermoedelijk komt het cijfer 100.000 de waarheid het meest nabij. Alle berichten stemmen daarin overeen, dat het NW.-lijk deel van Korintji dicht bevolkt is. Voor Serampas zou het bevolkscijfer 2000, voor Soengei Tenang 8000 bedragen. Afkomst. De oorspronkelijke bevolking van Korintji is sterk vermengd geworden met Menangkabausche Maleiers. In Serampas en Soengei Tenang bestaat de bevolking uit: 1. afstammelingen van uitgewekenen Javaansche kolonisten der Djambische benedenlanden 2. afstammelingen van Djambiërs der benedenlanden, onder den naam van Anak dalem. 3. afstammelingen van Menangkabausche Meieiers. Uiterlijk voorkomen. De bewoners der drie landschappen ver- toonen in hoofdzaak het uiterlijk van den Maleier van Suma tra's Weskust. De Korintjiër doet door zijn schuinstaande oogen en uitste kende wangbeenderen aan het mongoolsche type denken; in mindere mate is dit ook bij de bewoners van Serampas en Soengei Tenang het geval. De huidskleur varieert van donker tot lichtbruin. (1) Kooreman vermeldt echter, dat overspel door de beleedigde partij met den dood mag worden gestraft.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 381