872 Het zoeken van boschprodukten levert dan ook slechts in beperkte mate een middel van bestaan op. Slechts enkele getahsoorten worden in kleine hoeveelheden te Indrapoera en Moeka Moeka ter markt gebracht, Poesaka 's Kor.PiagamJ. Als vier voorname Korintjische poesaka 's negeri worden opgegeven 1. de kris „Malelo Penikam Batoe" afkomstig van Radja. Keninting (zie geschiedenis) en berustende bij Depati Rantau Telang van Poelau Sangkar 2. de kris „Malelo Pengarang Sentia" afkomstig van den eersten sultan van Indrapoera, die het lemmer schonk aan den destijds levenden voorvader van de Depati's Batoe Hampar bij gelegenheid van het sluiten van een verbond. De scheede bleef in het bezit van den sultan. Deze poesaka berust te Tanah Iiiang bij den Depati Batoe Hampar. 3. de kris „Balekok Penikan Batoe" in het bezit van den Depati Ngabei van Soengei Penoeh, evneens van Maleische afkomst. 4. de „toembak Betataran Segar Djantan", evenals de „Me- lelo Penikan Batoe" afkomstig van Radja Keninting en berus tende bij Depati Rantau Telang. Bovendien worden in de hui zen van alle depati's nog poesaka's aangetroffen, zooals wapens, gongs, aardewerk, onkwetsbaar makende steenen, handschrif ten op boomschors of bamboe in entjongschrift 1) enz. De bevolking houdt deze poesaka's hoog in eere en beschouwt ze als herkomstig van de stichters der mendapo's. Deze voorwerpen worden in miniatuurhuisjes op den zolder nabij den versierden hoofdstijl van de woning opbewaard, en worden bij belangrijke gebeurtenissen - groote feesten, besmette lijke ziekten, oorlogen, enz. met veel ceremonieel voor den dag gehaald. Bij deze gelegenheden doen de vrouwen der depati's,. 1) "Vermoedelijk is dit het oorspronkelijke Korintjische letterschrift. Het bezit van die handschriften schijnt steeds te worden ontkend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 388