884 zijdelingsche richting met grootste elavatie, tusschen die zijwan- gen terugloopen kan, zonder ze te beroeren. De kanonterugloop zal hiertoe van 75 op 50 c.M. teruggebracht moeten worden. Om de verbinding van voor- en achteraffuit vrij te houden, moet deze 20 c.M. meer naar achter verplaatst worden. Yeidei moe ten de zijwangen der vooraffuit, door verhooging der vuurhoog- te van 50 op 60 c M., meer naar boven opgebogen worden, waar door de verbinding lager komt te liggen. Het kost ons wel veel deze concessie voor de vuurhoogtete doen, maar wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen Wanneer men bij het gewicht van het stuk in vuurstelling (560 K. G.) nog dat van de bij het bedienen van het stuk op de kniekussens knielende bedieningsmanschappen (140 K. G.) voegt, staat het kanon bij het afgaan van het^schot bij een vuurhoogte van 60 c.M. nog onbeweeglijk stil. Wil men bij kleine verheffingen een terugloop van 75 c.M. behouden, dan kan als tweede oplossing de constructie dooi Ehrhardt op zijn nieuwste bergkanon toegepast, waar deteiug- loop zoodanig automatisch geregeld is, dat deze bij grooter woi- den van de elevatie kleiner wordt, aanwending vinden. Juist het toepassen van dat systeem maakte bij het Ehrhardt- sche kanon verhoogde energie aan de monding en groote elevatie tot 38° mogelijk. Het mechanisme regelt automatisch, dus zon der eenige hulp van de bediening, den terugloop, zoodanig, dat de affuit bij alle elevaties volkomen stilstaat. De Kriegstechnische Zeitung zegt: Bij toepassing van dit middel zouden wij de vuurhoogte toch „Die aus wenigen kraftigen Teilen bestehende Vorrichtung ist vollstan- dig innerhalb der Wiege gelagert und so angeordnet, dass sie gegen Beschadigungen beim Transport und beim Schuss vollkommen gesichert ist. Die seit drei Jahren stattgefundenen Yersuche bei der Rheinischen Metallwaren- und Maschinenfabrik als auch bei Vorführungen im Auslande haben bewiesen, dass die geschaffene Einrichtung nnter allen Umstanden vollki mmen tadellos arbeitet und ausserordentlich einfach und leicht zu montieren und demontieren ist, so dass sie als vollkommen kriegsmassig bezeichnet werden muss. 1) 1) Kriegstechniische Zeitung 1906, Heft 1, blz. 33.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 400