932 Het slot wordt voor het laden naar boven opgeslagen. Na het afvuren wordt het slot door den terugstoot gespannen! Horizontale en verticale beweging op de affuit. h. Zündnadel granaatkanon met twee loopen op affuit. Overigens als j. (Z) I. Als k, doch met voorbrengveeren en grendelsluiting. in. Mitrailleuse met 10 loopen, kal 14 m.M. Amerika 1867. (Z) n. Mitrailleuse met 31 loopen, kal. 14 c.M. Uitgevonden door de Bel gische fabrikanten Montigny en Christophe. 1867. (Z) o. Als n met 37 getrokken stalen loopen, kal. 14 m.M. (Z) Deze mitrailleur werd in 1869 in Oostenrijk ingevoerd. p. Mitrailleuse, volgens den een geconstrueerd door den Franschen Overste Reffye, volgens anderen door den Generaal Borgetta. Frankrijk 1867. d'A) Het stuk bestaat uit 25 loopen, kal. 13 m.M., tot een bundel vereenigd. De lading geschiedt met blokken, waarin 25 patronen, welke tegelijk worden afgevuurd. Deze mitrailleurs werden in den Fransch-Duitschen oorlog aan Fransche zijde gebezigd. q. Orgelkanon van Feldl. 4 loopen, kal. 11 m.M., naast elkaar. Beieren 1870. Aan Duitsche zijde werden batterijen elk van 4 stukken gebezigd in den oorlog 1870/1871. Als een laatste poging om orgelgeschut nog ingang te doen vinden ma" wel vermeld worden een orgelkanon, bestaande uit 10 geweerloopen, naast elkander in een blok ingelaten. Het werd in 1896 door von Dreyse te Sommerda geconstrueerd en „Seiner Majestat Kaiser Wilhelm ge- widmet". 1896 De loopen hebben kal. 16 mM. De staartstukken worden alle tegelijk opgeslagen, waarna de patronen een voor een in de kamers geschoven worden. Door draaien aan een kruk, worden de loopen stuk voor stuk afgevuurd. Het blok was op een drivoet opgesteld, waarop het in horizontalen en verticalen zin bewogen kon worden. Hoewel de mitrailleuses noch aan Fransche, noch aan Duitsche zijde aan de verwachtingen voldeden, deelden toch versch.llende staten na afloop van den oorlog 1870/71 mitrailleurs bij het verdleger in. Rusland en Engeland namen Gattling mitrailleurs, Oostenrijk den mitrailleur Montigny. Door Rusland werden de Gattling mitrailleurs in 1877 voor Plewna, door Engeland in 1882 in Egypte gebezigd. In anderen staten werden mitrailleurs van Nordenfeldt, (2 tot 12 loopen

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 448