942 Waaraan is het klein aantal abonné's toe te schrijven en is er eene verklaarbare reden voor deze weinige belangstelling? Zou het mogelijk kunnen zijn, dat het Ned. Indische Officierskorps, zooals blijkt voor het grootste gedeelte althans, geen belang stelt in vraagstukken van militaire waarde, of m. a. w. dat het groot ste gedeelte van dat officierskorps in het geheel geen lid is van welk militair tijdschrift ook? Dit laatste mogen wij niet veronderstellen en op de eerste vraag moeten wij een positief antwoord schuldig blijven. Wij kunnen slechts als onze meening kenbaar maken, dat de rede nen, destijds door den Heer Buys (zie I. M. T 1903 II, blz. 410 e. v.) voor het geringe aantal abonné's opgegeven, thans in geen geval meer geacht kunnen worden de juiste te zijn. Immers voor den geregelden lezer moet het onmiskenbaar zijn,dat zoo wel de uitgevers als de opvolgende redactiën zich steeds—en naai de tegenwoordige redactie hoopt niet zonder succes—beijverd hebben in de door den Heer Buys genoemde leemten te voorzien. Een redactie kan van haar kant niet meer doen dan de ver zekering geven, om zooveel als in haar vermogen is de belangen van het tijdschrift te behartigen, daarbij gaarne rekening hou dende met billijke wenschen van de lezers. Wil een tijdschrift evenwel bloeien, wil de grootste toewijding en werkkracht eener redactie vruchten dragen, dan is een groot aantal lezers beslist noodig, want hierdoor wordt een uitgever in staat gesteld zich meerdere geldelijke offers te getroosten, en komen de bijdragen van medewerkers onder veler oogen. Bovendien verlieze men niet uit het oog, dat het Indisch Militair Tijdschrift het eenige orgaan is, dat het Nederlandsch Indische Officierskorps het zijne kan noemen en dat het het eenige periodiek is, waarin zijn leden onderling over specifiek Indische, militaire belangen van gedachten kunnen wisselen. In verband met het bovenstaande doet de redactie een beroep op het Indische Officierskorps om door toetreding tot lid het Indisch Militair Tijdschrift te steunen. Indien het tijdschrift op weinige schrijftafels van officieren meer ontbreekt, zullen de uitge vers veel tot verbetering en vooruitgang van het tijdschrift kun nen verrichten en zal aan den wensch van de redactie zijn voldaan. De RedacAie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 458