951 te maken. Voorts zouden onmiddellijk de naar Djambi en de Westkust voerende wegen afgesloten moeten worden. Tenslotte stelde de Regeering aan de bewoners van genoemde landschap pen voor opheffing van de afsluiting als voorwaarden a. onthouding van allen steun aan de vijanden van het Gou vernement; b. medewerking van alle maatregelen, die het Gouvernement mocht wenschen te nemen ten aanzien van de aan hun gebied grenzende streken, derhalve ook toelating van, en steun aan, ambtenaren en troepen, vooral door levering van gidsen en dra gers, als door verstrekking tegen betaling van levensmiddelen en andere benoodigdheden. Aan deze eischen werden, voor zooveel de hoofden en bevol king van de Tiga Halai Kain betreft, nog de volgende toegevoegd: c. uitlevering van de schuldigen aan den moord teLempoer; d. betaling van boete benevens weergeld en schadeloosstel ling; en e. aanbieding van verontschuldigingen voor den moord. Omtrent het detachement te Moeara Laboeh werd verder door de Regeering bepaald, dat het doel van de bezetting aldaar zou zijn vijandelijkheden van hoofden en bevolking der aangrenzende, nog niet onder geregeld bestuur gebrachte landschappen tegen te gaan. Daar het verblijf van dit detachement aldaar geen invloed heeft uitgeoefend op de actie in Korintji, zal het optreden van die afdeeling hieronder niet verder in beschouwing genomen worden. Den Ssten November met de voor Moeka Moeka bestemde compagnie van het 17e Bataljon Infanterie aldaar aangekomen, werd door den Majoor Kronouer onmiddellijk overgegaan tot het afsluiten der voetpaden door het legeren van detachemen ten te Penarik, Soengei Ipoe en Talang Patai. Laatstgenoemde post werd den 18en Februari 1903 opgeheven. Verwijzende naar hetgeen reeds vermeld is in Hoofdstuk IV over de vredelievende geest van de hoofden van Serampas en Soengei Tenang, en het door ons gebrachte bezoek aan Tan- djoeng Kesiri in Maart 1903, zij hier, daar het optreden van het detachement te Moeka Moeka gedurende 1903 van geringe beteekenis is geweest, in het kort nog medegedeeld, dat van

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 467