952 5 April tot 8 Mei 1903 een klein detachement te Boenga Tandjong gelegerd werd ter afsluiting van het pad naar Serampas en dat in Augustus 1903 de afsluiting van Serampas en Soengei Tenang opgeheven en dientengevolge het detachement te Penarik vervan gen werd door een étappepost. Ook die post werd den 25sten Au gustus opgeheven en daarop keerde den 16den September alle nog in de afdeeling Moeka Moeka aanwezige troepen naar Padang terug. Het voor Indrapoera bestemde peloton van het L7e Bataljon Infanterie kwam den 8sten November 1902 te Pasir Ganting aan. Yoorloopig te Moeara Sakai onder dak gedracht, werd het na gedane verkenningen den 14en d. a. v. naar Tapan overge bracht, terwijl een gedeelte twee dagen later Sindang bezette, waaruit wederom een groep getrokken werd ter bezetting van Loeboek Angit. Den 21sten November werd uit Tapan een groep gezonden naar Loeboek Koeboe, teneinde den zoogenaam- den handelsweg af te sluiten. Yan 28 November tot 17 December werd door het detachement te Loeboek Angit het meer stroomopwaarts gelegen Baroeng- Baroeng Karsit bezet, waarna die afdeeling, na afgelost te zijn door het detachement te Sindang, dienst deed als dekking van den Majoor Kronouer tijdens eene verkenning van de naar Ko- rintji leidende voetpaden. Nadat ontdekt was, dat smokkelaars den post om trokken, werd de bezetting van Loeboek Koeboe overgebracht naar Loe boek Bergaloeng. Yan 27 November 1902 tot 7 Februari 1903 vertoefde in de onderafdeeling Indrapoera een detachement, sterk één sectie, dat met den Majoor Kronouer uit Moeka-Moeka was aangekomen, dienende ter versterking van het in Indrapoera gelegerde de tachement tijdens de verkenning van genoemd hoofdofficier van meergenoemde paden naar Korintji. In Januari 1903 kwam eene telefonische gemeenschap tot stand tusschen de plaatsen Moeka-Moeka, Sindang, Tapan en Indrapoera. Daar men tusschen Tapan en Loeboek Bergaloeng, het bestaande pad volgende, driemaal de Tapanrivier moest doorwaden, werd tusschen genoemde plaatsen langs den rechter oever een pad gekapt. Na afloop zijner verkenningen vertrok de Majoor Kronouer den

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 468