953 28sten Maart naar Batavia. De resultaten van die verkenningen zijn reeds medegedeeld in Hoofdstuk I onder het hoofd „Ge meenschapspaden". Langzamerhand kwamen door spionnen, gevangenen en dooi de in April te Indrapoera verschenen hoofden de volgende ge gevens van den vijand binnen. Op aansporing van den Djambischen Pangeran Toemenggoeng waren alle kampongs, uitgezonderd het in het gebergte gelegen Koto Limau Saring, zwaar versterkt. Langs den omtrek van de kampongs waren aarden borstweringen ter dikte van IJ vadem aan den voet tot J vadem aan de bovenzijde, omringd door een gracht met een rand van randjoe's, tot schouderhoogte aange bracht. Iedere mannelijke Korintjiër moest, ingevolge last van de depati's, zorg dragen voor één gantang kruit en honderd ko gels, in enkele mendapo's (Soemoeroep en Kemanten) zelfs voor de dubbele hoeveelheid. De wapensmeden hadden het vreeselijk druk, vooral die te Sioelak Gadang en Pondok Tinggi. De baroeng-baroeng (houten loodsen) op den handelsweg TapanKorintji waren, na terug keer van Majoor Kronouer, gedeeltelijk in vlammen opgegaan. Verder hadden de Korintjiërs aan de in hun land gevestigde Gouvernements onderdanen verboden het land te verlaten. Al leen de bewoners van de mendapo's Ra wang en Soengei Penoeh schenen geneigd te zijn onze troepen goed te ontvangen en steun te verleenen. Den 25sten April 1903 werd door de Regeering bepaald, dat het landschap Noord Korintji (Selapan Halai Kain) bezocht en afgepratrouilleerd zou worden door eene militaire macht van 2 compagnieën Infanterie met eenig personeel van hulpwapens en diensten, welke macht van Indrapoera over Tapan zou opruk ken en vergezeld zou worden door een ambtenaar van het Bin- nenlandsch Bestuur. Van deze macht kon gebruik gemaakt worden tot steun van het militair optreden tegen Zuid Korintji (Tiga Halai Kain), welk landschap van uit Djambi zou worden bezocht. De in de afdeelingen Indrapoera en Moeka-Moeka aan wezige detachementen werden ter beschikking gesteld van den commandant der expeditionnaire troepen naar Noord Korintji.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 469