954 In verband met een en ander werd op last van het Legerbe stuur den 3en Mei de bezetting van Loeboek Bergaloeng ver plaatst naar Peratak Napal en het detachement te Tapan met één peloton, getrokken uit de bezetting van Indrapoera, versterkt. Een detachement Genietroepen, sterk 50 man, waarbij inge deeld 100 dwangarbeiders, werd aan de colonne toegevoegd. Den 9den Mei ontving de Expeditiecommandant zijne instructie (Bijlage B van de extra-bijlage van dit tijdschrift, jaargang 1906) en de opdracht alles in het werk te stellen om het oprukken naar Korintji zooveel mogelijk te bespoedigen. Ter bezetting van landingsplaats, operatiebasis en communi catielijn werd het detachement in het Indrapoerasche gebracht op 185 man; de kapitein commandant van het in Moeka-Moeka gelegen peloton werd aangewezen als commandant van de com municatielijn. De bezetting van Baroeng-Baroeng Karsit keerde terug naar Tapan, terwijl de bezetting van Peratak Napal één peloton sterk werd gemaakt, welke afdeeling bestemd was om later den uiter sten étappe-post aan de zijde van Korintji te bezetten. Ten einde alles voor den opmarsch der troepen voor te berei den, begaf de Chef van den Staf, vergezeld van den Intendant, schrijvers en toezichtvoerend treinpersoneel, zich den 19denMei van Padang naar Pasir Gantang. Aldaar kwamen dienzelfden dag de voor de expeditie bestem de dwangarbeiders en het geneeskundig personeel aan, terwijl de Genietroepen reeds den 15den Mei te Tapan met de werk zaamheden waren begonnen. Door ziekte verhinderd den tocht mede te maken, werd voor den opnemer een vervanger verzocht. Door allerlei omstandig heden kon deze zich pas den lsten Juli bij den Cnef van den Staf te Rawang komen melden. Den 20sten Mei van Pasir Ganting op marsch gegaan, waren in den ochtend van den volgenden dag de Staf met den gehee- len trein te Tapan vereenigd. In de bedoeling lag bet nu verder te Peratak Napal, Peradon Tinggi en Pamoetjoek Boekit Gadang étappe-posten op te rich ten, terwijl voor den uitersten post nog eene geschikte plaats zou worden gezocht, daar het pad naar Baroeng Baroeng Talang,

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 470