955 welke plaats als étappe aangewezen was, zeer moeilijk was en vermeend werd, dat de opmarschweg door het gebergte naai de z.g. Pintoe Rimboe meer bruikbaar zon zijn. Bovendien leidde volgens spionnenberichten dit pad naar de kampong Kota Limau Saring, waar aanmerkelijk grooter logies- ruimte was dan te Baroeng-Baroeng Talang, terwijl men ter eerstgenoemde plaats uit het bosch en dichter bij het ons be vriende Soemoeroep zou zijn dan te Baroeng-Baroeng Talang, dat van uit Korintji slechts langs één boschpad te bereiken en ten opzichte van de ons vijandige mendapo Depati Toedjoeh zoodanig gelegen was, dat de bevienden uit de overige menda- po's de bezetting niet van levensmiddelen zouden durven te voorzien, wat te Koto Limau Saring wel zou kunnen geschieden. Langs de communicatielijn, die door Genietroepen verbeterd zou worden, werd eene telefoonlijn aangelegd. Het detachement van het 17de Bataljon, dat in de bezetting- van Pasir Ganting, Tapan en de posten op de communicatielijn voorzag, wordt in den vervolge genoemd: „het detachement Indiapoera". Den 22sten Mei werd Peratak Napal door een peloton bezet en aldaar de geniematerialen en gereedschappen gedeponeerd, die nende ter verbetering van den opmarschweg. Den volgenden dag rukte, met achterlating van één groep te Peratak Napal, het pe loton op naar Peradon Tinggi, waar de troep in een gedeeltelijk door brand vernielde loods werd ondergebracht. Ten einde de communicatielijn behoorlijk te beveiligen werden daarna dagelijks van Tapan en elk der posten eene patrouille halverwege den naastbij liggenden post gezonden; ter opvoering van vivres zou den dwangarbeiders halverwege de lasten overnemen. Na alles geregeld te hebben voor de te verwachten échelons der expeditionnaire macht, vertrok den 27sten Mei de Chef van den Staf met den Regent van Indrapoera, eenige Korintjische hoofden met hunne volgelingen, en de voor de bezetting dei- posten beschikbare militaire macht, naar Loeboek Bergaloeng. Aldaar werd de algemeene trein aangetroffen, die, na beladen te zijn, werd medegenomen naar Peratak Napal, dat ten 7 uur n.m. werd bereikt. Teneinde den opmarsch van de échelons der mobiele colonne

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 471