981 kampong, die na verklaard te hebben zich te onderwerpen, een vijandige houding had aangenomen. Na de controle op het slechten der wallen opgedragen te heb ben aan een sectie Europeanen, werd ten 11 uur 30 v.m, de tocht voortgezet langs de kampongs Kota Toea, Kota Kepajang, Koe- ban en Loeboek Soelit, allen aan de Si Oelak gelegen, en ten 1.30 n.m. Rawang bereikt. Bij de beide eeistgenoemde kampongs werden versch aangelegde, vierkante met blokzoden opgeworpen bentengs aangetroffende wallen waren bestemd voor knielende schutters en 0,6 a 1 M. dik. De hoofddepati's dier kampongs kregen last onmiddellijk de versterkingen te slechten en het pad te verbeteren. In Rawang was de ontvangst hoogst vriendschappelijk; huizen werden voor den troep ontruimd, terwijl gekookte rijst voor de geheele colonne, een karbouw en klappers ten geschenke werden aangeboden. Onmiddellijk werd overgegaan tot den inkoop van een voorraad rijst; terwijl spoedig daarop ook kippen, eieren, lombok en vruchten aangebracht werden. Ten 6.30 n.m. kwam het peloton met de dragers van Koto Limau Saring terug; de gepreste Korintjiërs waren zeer volg zaam geweest. Uit ondervraging bleek het spoedig, dat de depati Batoe Ham- par van Hiang de ziel was van het verzet en ook als lastgever moest beschouwd worden van de versch opgeworpen bentengs. Den llden Juni rukten van 7 n.m. tot 6 n.m. 2 sectiën Eu ropeanen, 2 sectiën Inlanders, de genietroepen en den geheelen trein in de richting van Si Koengkoeng en Koto Limau Saring uit met opdracht na te gaan, in hoeverre was voldaan aan de den vorigen dag gestelde lastgevingen en tevens om het trans port naar en van Koto Limau Saring en de genietroepen, die met den aanleg van een weg van Rawang in rechte lijn door de sawah's naar Si Koengkoeng een aanvang maakten, te dek ken. Het bleek dat overal aan onze eischen was voldaan en bij den aanleg van den colonneweg de bevolking zeer behulpzaam was. Intusschen was ten 10 v.m. de Chef van den Staf met 1 sectie Europeanen, in de richting van Hiang ter verkenning uitgerukt, met het resultaat, dat geconstateerd werd, dat de brug over de Ajer Itain bij Tanah Kampoeng afgebroken was,

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 477