988 Bijlage II. 1IET SCHOOLSCIIIETEX De oefening a tot en met k zijn gerangschikt volgens de zwaarte. De reeds verkregen bekwaamheid bij de Voorbereidende oe feningen is maatstaf tot bepaling van de oefening, waarin iedere leerling begint. In de opeenvolging der oefeningen van eenzelfden leerling is verzwaring aan te brengen, zoowel volgens den aard der oefening als volgens afstanden en houding. Bij die opeenvolging moet gestreefd worden èn naar geleidelijke verzwaring èn naar af wisseling. a. Schieten op de voor ieder schot 5 seconden zichtbaar gestelde schijf; in verschillende houdingen, opgelegd en uit de vrije hand, en op verschillende afstanden. Waardeering der schoten volgens punten, waarbij een niet in den aangegeven tijd gelost schot als een misschot wordt aangemeikt. b. Als a schijf 4 seconden zichtbaar. Als a. schijf 8 seconden zichtbaar. cl. Als a. schijf 2 seconden zichtbaar. g Als a schijf minder dan 2 seconden zichtbaai f. Snel achter elkander verschieten van de 5 patronen uit het magazijn met tijdopname; in verschillende houdingen, op gelegd en uit de vrije hand en op verschillende afstanden. Waardeering der schoten volgens tijd en punten, waartoe de laatste gedeeld kunnen worden door een getal afhangende van het aantal seconden, waarin de 5 schoten gelost zijn. Als 8 patronen, waarvan de eerste drie afzonderlijk in één houden Als 14 patronen, waarvan de eerste vier afzondeilijk in één houder. De oefeningen a. tot en met h. voorafgegaan door minder of meer zware lichaamsoefeningen, als duurloop, snelloop, sprin gen, zwaren marsch, enz. /j" Schieten op de bewogen wordende schijf, die voor ïedei schot 2 seconden zichtbaar wordt gesteld; in verschillende hou dingen, opgelegd en uit de vrije hand, tot op 150 M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 504