1009 - heeft verbonden. Zoowel de chauffeur als de werktuigkundige, alsmede het bedieningspersoneel (1 officier en 3 man) zijn in een tegen vijandelijk geweervuur besehut torenvormig reduit ondergebracht, welks stalen koepel de mitrailleur draagt en eene draaiing van 360° toelaat. De raden zijn massief en voor de helft beschermd. Het voertuig voert een voorraad van 120 L. benzine en 60 L. olie mede, waardoor bet op vlakke straatwegen en onder overigens gunstige omstandigheden 400—450 K. M. in berg achtig terrein met een stijging van 10—12% 250—300 K. M. kan afleggen. De maximum snelheid in vlak terrein bedraagt 40 K. M. per uur 1), terwijl hierbij zorg is gedragen, dat de trilling door afdoende middelen wordt opgeheven om de trefkans niet te benadeelen. Tot het overschrijden van 1 2 M. breede slooten worden ijzeren pla ten mede gevoerd. De mitrailleur heeft één loop, terwijl hare samenstelling eenvoudig en solide is Kaliber en munitie komen overeen met die van het inge voerde Russische infanteriegeweer. Het vuur kan, naar behoefte, zonder ophouden of met pauzen afgegeven worden. Het laden en aftrekken, alsmede het verwijderen der hulzen geschiedt automatisch door gebruik te maken van den gasdruk. De terugstoot wordt hierdoor natuurlijk opgeheven. Ieder laadraam bevat 24 patronen De vuursnelheid be draagt gemiddeld 450 schoten per minuut, doch kan tot 600 schoten per minuut opgevoerd worden. De dracht van het projectiel is ongeveer 2000 M. Het gewicht der munitie varieert natuurlijk, in verband met het aangenomen kaliber; voor die van het Russische geweer (7.62) wegen 2000 patronen 46 K. G. De munitievoorraad van elk voertuig zal 10000 patronen bedragen. Elk voertuig weegt 3000 K G. en kost 80000 fr. De firma Charron- Girardot-Voigt heeft tot heden vijf van dergelijke pantser-mitrailleurs- aan Rusland geleverd, terwijl nog zeven binnenkort zullen worden af geleverd. Streffl. oesterr. mil. Zeits. IJ. Bij een merkbare vermindering van de snelheid moeten zelfs 25pCt hellingen over- wonnen kunnen worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 525