BOEKAANKONDIGING. „Maandblad voor den Onderoffioier der Land macht in Nederlandech-Indië". Uitgegeven van wege de Europeesche Onderofficiers Vereeniging „Ons aller Belang". Evenmin als de Onderofficiersvereeniging „Ons aller Belang", in het jaar 1902 opgericht werd met het uitsluitend doel om den Onderofficier aangename verpoozing of vermaak te verschaffen, evenmin is het streven van het Maandblad om slechts luchtige lectuur te verspreiden. Het doel van beide ligt hooger en beoogt voornamelijk opheffing van den onderofficiersstand en dit wel met alle ter beschikking staande geoor loofde middelen. Eenheid in het onderofficierskorps en door middel van die eenheid door samenwerking tot kracht te komen, dat is het streven van de Vereeni ging, die haar orgaan als een der middelen tot bereiking van dat doe^ gekozen heeft. Geheel in overeenstemming met dit streven is de inhoud der eerste nummers. Opwekking tot toetreding als lidmaat der Vereeniging, aansporing tot het oprichten van onderafdeelingen, uiteenzetting van het doel der veree niging en de reeds verkregen resultaten, verslagen der vergaderingen, alsmede kasverantwoordingen vormen de hoofdschotels der afleveringen, die elk 8 bladzijden druks beslaan. Doch er is meer. De vereeniging is al aanstonds overgegaan tot de oprichting van een ondersteuningsfonds en een informatiebureau en het is ook daarover dat het blad ons inlicht. Tracht men door het eerste steun te verleenen aan hulpbehoevenden en nagelaten betrekkingen, door het laatste maakt men terugkeer tot de burgermaatschappij gemakkelijker. Doch beide instellingen, en voornamelijk het ondersteuningsfonds kunnen slechts le vensvatbaarheid hebben, indien niet slechts enkele rofficieren lid der vereeniging zijn, doch de deelneming algemeen zij. Aan opwekking daartoe van de zijde van het hoofdbestuur heeft het dan ook niet ontbroken, doch ligt het ook niet op den weg van het of-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 526