- 43 korte inhoud. De verbeteringen, die aan de onafhankelijke vizierlijn nog aan te brengen zijn. Vervolg (Zie Lit. Overz. 1906 L. De practijk schijnt uit te wijzen, dat kanonterugloop met veeren beter werkt dan met samengeperste lucht. Verhandeling over een electromagnetisch kanon, waarbij liet projec tiel wordt voortgedreven door de kracht van een electrisohen stroom in een zoogenaamde solenoïde. Voordeelen: geen geluid ot rookbg het afgaan van het schot en een zeer geringe verhitrmg van den vuur mond. Korte beschrijving van verschillende bestaande tijdbuizen. Beschrijving van een inrichting aan de Skoda-mitrailleur waardoor het mogelijk is geworden oefeningen met losse patronen te houden, waarbij de "mitrailleur werkt alsof met scherp gevuurd werd. Beschrijving van drie typen veldhouwitsers, Ehrhardt, Krupp en Cockerill. Yizierinrichtinsr van Fried. Krupp voor geschut op ^deraftuiten waarbij een inrichting is om den invloed van den scheeven stand der raden uit te schakelen. Noodzakelijkheid om bij het tegenwoordig snelvuurgesch ut vizier in richting en 'kanon van elkaar onafhankelijk te maken, wat beweging en bediening aangaat. Beschrijving van een.ge dergelijke vizierin- richtingen. Hef nieuwe Lee- Enfield geweer vindt meer voorstanders. De ge opperde nadeelen tegen dit korte geweer worden gaandeweg ontze nuwd de schietuitkomsten zijn goed. Beschrijving van een nieuw van boomwol vervaardigd draagstel voor de tasschen enz. Beschrijving van de ballistische voordeelen van de „S" (spitz) patroon, ingevoerd bij het geweer 98.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 571