3 KORTE INHOUD. Kritiek op het in de N. Rott Courant voorkomende artikel van „Economist" getiteld „Onze Oorlogsbegrooting", waarin ter bezuiniging o. a. wordt voorgesteld de K. M. A. op te heffen en te vervangen door opleidingscursussen voor de verschillende Wapens met tweejarige stu die. Speciale beschouwing van dit artikel met het oog op de Genie, en voorstel tot reorganisatie van dat Wapen. Veranderingen in de militaire organisatie van het Zwitsersche leger. Eenige opmerkingen naar aanleiding van de voorgestelde nieuwe organisatie van het Zwitsersche leger. Critische bespreking van het werk van Premierlieutenant Steiger getiteld „Maschinengewehre bei der Infanterie und Kavallerie." Critische bespreking van het werk van Oberst Markwalder getiteld „Die schweizerische Kavallerie". Overzicht van de militaire reorganisatie in China. Organisatie, bewapening en uitrusting van de Italiaansche Cavalerie- Artillerie en Genietroepen. Het tegenwoordige oorlogsministerie Mainoni-Maraggi is voor een decentralisatie van het legerbeheer en heeft reeds belangrijke veran deringen bevolen, o. a met betrekking tot de bevoegdheid van den öeneralen Staf, de Korpscommando's enz. Ook zullen vaste garnizoe nen voor de Infanterie en Cavalerie aangewezen worden. Organisatie van het treinwezen, den geneeskundigen- en den verple gingsdienst bij het Italiaansche leger. Verder een en ander betreffende liet nationale schietwezen en de vrijwillige wielrijders en automobiel- afdeelingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 591