KORTE INHOUD. Bespreking van liet legerreorganisatieplan van het ministerie Mainoni in Italië en waarschuwing om vooral niet overijld te werk te gaan. Eenige hervormiugen in het Russische leger. 1. Nieuw voorschrift voor den Intendance-cursus. 2. De Korpsverplegingstrein. 3. De nieuwe dienstplicht (verkorte diensttijd). 4. De nieuwe militaire indeeling van de bezittingen in Azië. 5. De invloed van Rijksraad en Doema op de algemeene leeerhuis- houding. De reorganisatie van den Generalen Staf' in Rusland. Bestrijding van het beweren van velen, dat de ervaring van den laatsten oorlog voor Rusland veel hervormingen in het leger noodza kelijk gemaakt heeft. Reeds vóór den oorlog was alles bekend, wat men thans als nieuw invoert, maar voorbereiding, kennis, oefening enz. lieten veel te wenschen over en gaven aldus teleurstelling Bespreking van de nieuwe Russische pensioenwet voor officieren. Oorzaken van de nederlagen der Russen. De oorlogssterkte van het Belgische leger en eenige gegevens be treffende stamboeken, reservisten en mobilisatie. Bijzonderheden betreffende het Belgische leger. 1. Reorganisatie van de Intendance. 2. Gebrek aan genieofficieren Waarschuwing, dat de in Frankrijk ingevoerde tweejarige diensttijd zal leiden tot eenjarigen diensttijd en daarna tot invoering der militie zeer ten nadeele van het leger. Indrukken van een Duitsch officier over het Fransche leger. Gebrek aan discipline en de invloed daarvan op de voorschriften en de oefening, alsmede die van het karakter op de taktiek. Het slechte physieke gehalte van de Alpentroepen en de eischen aan de daarbij in te deelen militairen te stellen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 593