KORTE INHOUD. Zeer waardeerende bespreking over de aldus getitelde brochure, waarin op vele misstanden bij de Oost. Hongaarsche Cavalerie wordt gewezen. Betoog van schrijver, dat de Russ. Cavalerie niet voor haar taak berekend was en dat er onvoldoende gebruik van haar werd gemaakt, benevens eenige nieuwe gezichtspunten voor de opleiding en uitrusting der Cavalerie. Aanbeveling om bij de cavalerieofficieren de studie van de taktiek niet te verwaarloozen, zooals thans veelal geschiedt, doch studie en lichaamsbeweging te doen samengaan. Voorstel om in verband hier mede meer partij te trekken van de rijschool. Beschouwingen over opleiding en oefening van de Nederlandsche Cavalerie. Een betoog, dat de cavalerieoefening veel te veel op schokvermogen werkt. De heldhaftige charge van het Seidlitz Kurassierregiment bij Yion- ville. Vervolg. (Zie litt. overzicht 1906—11). Inleiding van het werk van den Oostenrijkschen Generaal Stafofficier Hugo Kerchuawe getiteld: „Kavallerieverwendung, Aufklarung und Armeeführung bei der Hauptarmee in den entscheidenen Tagen vor Leipzig"- Betoog, dat cavaleriemassa's nog belangrijke diensten in den oorlog kunnen verrichten, en aanmaning om bij vredesoefeningen hier meer op te letten. Het voor en tegen van een cavalerie-pon ton trein en beschrijving van inrichting en gebruik der Fransche en Duitsche eavalerie-pontontreinen. Zooals de titel aangeeft. Lessen voor de Ned. Indische veldartillerie met het oog op de keuze van het nieuwe geschut te putten uit den Russ. Japanschen oorlog.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 615