- 29 KORTE INHOUD. Eenige voorstellen tot wijziging van de organisatie en taktiek der veldartillerie in verband met hare nieuwe bewapening. Betoog, dat de zware veldhouwitser een Gr. K. T. noodig beeft tot beschieting van gedekte levende doelen. Voorstel tot wijziging van het Duitsche veld-artillerievoorschrift. Eene vergelijking tussehen de Duitsche en Fransche veld-artillerie wat aangaat materieel, uitwerking, organisatie, gebruik en oefening en zulks naar aanleiding van de ongunstige berichten in de Fransche bladen over het nieuwe Duitsche veldgeschut. Kritiek van Duitsche zijde op de Fransche artillerietaktiek, neergelegd in het werk van den Gapt. Ie Rond „Le canon a tir rapide et 1' in struction de 1' artillerie." Bespreking van het nieuwe Engelsche veld-arfcilleriereglement 1906. Hetgeen in het nieuwe Zwitsersehe veld-artilleriereglement voor komt omtrent de artillerie in het gevecht. Bespreking van het nieuwe Nederlandsche veldgeschut. Kort uittreksel uit een artikel van Oberst Nowikow in het „Russ. Art. Journ." betreffende zijne ervaringen op het gebied van artillerie taktiek uit den Russ. Japanschen oorlog. I. Verkenning van de vijandelijke stelling. II. Keuze der stelling, observatieposten en de verbinding tussehen Infanterie en Artillerie. Een en ander over de munitieaanvulling bij de Artillerie in verband met de nieuwe bewapening van Artillerie en Infanterie. Kritiek op het aldus getitelde artikel van Generalleutnant von Reicbenau in het Mil. Wochenbl. 231906 (Zie litt. overzicht 1906 11). Kritiek op de bewering van Generaal Langlois, dat zware Artillerie voor den veldoorlog onnoodig is. Stud:e over het gebruik en de taak van de rijdende Artillerie in de cavaleriedivisie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 617