33 KORTE INHOUD. Het gebruik yan en de diensten bewezen door de machinegeweren bij de manoeuvres in Bohemen in 1905. I Moeilijkheden bij het gevechtsschieten met machinegeweren, wanneer de afstand slecht geschat wordt; middelen om in dit geval eene goede uitwerking te verkrijgen. Ervaring uit den Russ. Japanschen oorlog, dat de machinegeweren als ondersteuning van de Infanterie op korte afstanden eene vernie tigende uitwerking hebben doch op groote afstanden, niettegenstaande een groot munitie verbruik slechts een uiterst geringe. Enkele gege vens omtrent indeeling en gebruik. Pleidooi voor het oprichten in Nederland van minstens 2 regimenten wielrijders, zulks in verband met de mooie resultaten door het Fransche wielrijdersbataljon Gérard bij de laatste manoeuvres verkregen. Naar aanleiding van het gelijkluidende artikel in aflevering 5 van de Md. Gids door G. t'olvliet, wijst schrijver op gevaren, waaraan een wielrijderskorps bij verkenning bloot staar, zooals hinderlagen en in den regel de onmogelijkheid om uit een ingenomen stelling terug te trekken. Diensten door personen en vrachtautomobielen bewezen bij de Oost- Hongaarsche manoeuvres van 1905. Het gebruik van auto's in oorlogtijd voor het Engelsche leger, gebaseerd op de in vredestijd verkregen resultaten door het „Motor- volunteercorps". Verrichtingen van het Fransche bataljon wielrijders bij de manoeu vres van 1905. Aanbeveling om nog meerdere korpsen tot wielrijders te vormen. Iets over het gebruik van motorrijwielen en automobielen voor mili taire doeleinden en de eischen, waaraan ze moeten voldoen. 3

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 621