5 vrouw Kruger, wankelende gezondheidstoestand, overlij den, overbrenging na verkregen toestemming van de En- gelsche Regeering van het stoffelijk overschot en bijzet ting te Pretoria. b. De verarming van de inlandsche bevolking op Java. (Als bij a). Oorzaken, aanbevolen en aangewende mid delen om daarin verbetering te brengen, invloed die de talrijke expeditiën in de andere deelen van den O. I. ar chipel op den bloei en ontwikkeling van Java uitoefenen, verwachtingen voor de toekomst. «c. Het verduurzamen van levensmiddelen. (Als bij a). Kolossale vlucht die deze tak van industrie in het laatst der vorige eeuw genomen heeft, oorzaken, belang, kosten, gebruik, aanschaffing, opbewaring en op ruiming met betrekking tot de legerverpleging. B. Mondeling. Lezen en vertalen van een gedeelte van het aitikel getiteld: „Verpflegung wahrend der Warschauer Manöver in Russland im Jahre 1902" voorkomende in de „Blatter für Kriegsverwal- tung van Januari 1904, bladz. 15 en 16 van af „Das Brot wurde in allen drei Arten von Backöfen in gleich vollkommener Qua- liteit erzeugt" tot aan: „An Fleisch betrug u. s. w." Engelscli. A. Schriftelijk. (®/4 uur). Opstel naar keuze over: a. De Russisch-Japansche Oorlogwaarin achtereenvolgens te behandelen Aanleiding, zorgvuldige voorbereiding der Ja panners, zorgeloosheid der Russen, onverwacht openen dei- vijandelijkheden door den aanval op Port-Arthur, belang rijkste gevechten, reuzenstrijd te land, vernietiging dei- Russische vloot, vredesconferentie te Portsmouth, vredes voorwaarden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 657