6 b. Voorbereiding eener overzeesche militaire expeditie. (Als bij a> Kennis van land en volk waartegen wordt opgerukt- aanwijzing der daarvoor bestemde troepen, zorgvuldige uitrusting, geneeskundig onderzoek, inhuur van transport schepen, samenbrengen van allerlei voorraden, voornamelijk levensmiddelen, reservetroepen, vertrek. c. De Chineezen op Java. Deel der bevolking van Java, leefwijze, levensstandaard,, op Java geboren en uit China komende Chineezen, volks aard en -eigenaardigheden, familieleven, arbeidzaaamheid, wilskracht, soberheid, ondeugden, gehoorzaamheid aan de overheid, dedoor hen uitgeoefende ambachten en beroepen,, bedrevenheid daarin, geheime genootschappen, godsdienst.. B. Mondeling. Lezen en vertalen van een gedeelte van het artikel, getiteld: „The comfort of Troops on active Service" voorkomende in the „Journal of the Royal United Service Institution of September 1905" bldz. 1012 en 1013, van af „As to the problem of supply in war" tot aan „To quote a few facts about the Japanese." Fransch. A. Schriftelijk (5A uur). Opstel naar keuze. a. Het gele gevaar. (Machtsontdekking van Japan en China; zelfbewustzijn, van beideneventueel samengaanverschijnselen, handels politiek, boycot, gevolgen voor Europa en Amerika, toe komstige toepassing van het Monroe-beginsel voor Oost- Azië). bImperialisme. (Beteekenis, beschaving brengen of eigen belang zoeken, Zuid-Afrika, Koloniën, Duitschland, Frankrijk, Nederland, Rusland enz.).

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 658