11 gepast, waar worden ze aangebracht en aan welke eischen moeten die hindernissen voldoen? Geef een kort overzicht van de meest voorkomende natuurlijke en kunstmatige hindernissen. III. 1 uur. Geef eene beknopte, door schetsen toegelichte beschrijving van de bij vluchtige veldversterkingen aan te leggen gevechts- en afwachtingsdekkingen voor artillerie. B. Duurzame versterkingskunst. IY. I1/* uur. Met welk doel worden kustversterkingen aangelegd? "Wanneer moeten de daarin opgestelde vuurmonden in elk geval van pantseringen zijn voorzien en wanneer kunnen die pantseringen worden gemist? Geef eene korte beschrijving van de algemeene inrichting van een gepantserd kustfort. Projectieleer Y. VU uur. Het gedeelte ABC der vuurlijn van een verdedigingswerk vormt bij B een hoek van 135». De profielen van de gedeelten A B en B C der borstwering zijn hieronder 1) geschetst. Achter de borstwering bevindt zich eene gronddekking ter hoogte van -f- 6.20 M. met taluds van 1/t, zoodanig, dat de horizontale afstand van de vuurlijn B C tot de meest nabijzijnde, daaraan even wijdige zijde van het horizontaal bovenvlak der gronddekking 3 Meter bedraagt en een der loodrecht daarop staande zijden van dat bovenvlak gericht is op een punt D gelegen in de vuurlijn B C op een afstand van 2.20 M. van B. Loodrecht op de vuur lijn A B wordt nu een travers opgeworpen met een rechthoekig bovenvlak van 3 bij 7.5 Meter en taluds van 1. Het bovenvlak komt op 7.80 M., het voortalud der travers eindigt in de bui tenkruin der borstwering en "het hoekpunt E van het bovenvlak ligt op het verlengde der lijn, die den hoek ABC midden door deelt. Teeken op '/50 den platten grond van dit gedeelte van het ver- Deze teekening werd reeds bij Afl. 9 gevoegd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 665