572 Hiertoe werd dit district verdeeld in vier cercles militairesdie zoo noodig onderverdeeld werden in secteursdeze weer in sous-secteursalles zooveel mogelijk overeenkomstig de reeds bestaande territoriale indeeling, terwijl de sous-secteursbeston den uit een zeker aantal militaire posten. Decentralisatie van gezag en machtsdelegatie voerden in dit bestuursstelsel den boventoon. Aan het hoofd van elk der hierge noemde eenheden was een militair geplaatst, wiens uitgebreid initiatief in militaire- administratieve- en bestuursaangelegenhe den slechts werd begrensd door de verantwoording, die moest worden afgelegd aan den hierarchieken chef. De commandant du cercle werd ter zijde gestaan door een offi cier chancelier. Naarmate de pacificatie vorderde, werd de hier beschreven in deeling ook in de andere deelen van Madagascar toegepast. De generaal Gallieni vond het al dadelijk gewenscht aan den commandant du cercle een deel van de bevoegdheid der Intendance over te dragen. Op zijn last werd daartoe in iederen cercle zoo mogelijk in de hoofdplaats, een centraal magazijn van ap proviandeering (gércmce d'annexe) opgericht, niet ressorteerende onder de Intendance en beheerd door een onderofficier, die re- kenplichtig was aan de militaire administratie en zich overi gens, voor wat betreft het aanhouden, beheeren, onderhouden en distribueeren der voorraden, uitsluitend tot den officier chan celier verhield. De in de gérances d'annexe op te leggen voorraden werden verkregen door plaatselijken aankoop of door aankoop uit de magazijnen der Intendance, zoodat zij dus geen filiaal, dépot of onderdeel van de centrale magazijnen der Intendance vormden, maar geplaatst waren naast deze, onder het oppertoezicht van den commandant clu cercledie verantwoordelijk was voor de verpleging der troepen in den meest uitgebreiden zin. De op last van den commandant du ccrcle in de secteurs sous-secteurs en postes opgerichte magazijnen werden geappro viandeerd uit de gérances d'annexe of indien mogelijk door plaat selijken aankoop. De kosten voor den aankoop en het vervoer der vivres van de magazijnen der Intendance naar de gérances d'annexe en van

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 82