574 6. De groote moeilijkheden, verbonden aan een goede controle van het tot nu toe gevolgde stelsel, het groote belang om de verantwoordelijke personen duidelijk te kunnen aanwijzen en de territoriale commandanten met het onmiddellijk toezicht op de voeding der troepen te kunnen belasten. Het besluit werd gevolgd door eene Instructie, waarin o. a. nadere regelingen, de comptabiliteit betreffende, werden getroffen. De masse de ravitaillement van naderbij beschouwende, merken we op, dat haar ontvangsten en uitgaven zijn: a. Ontvangsten. Ie een som per man en per dag, gelijk aan de geschatte waar de van het aankomende ration. 2e een som per man en per dag, gelijk aan het gemiddelde bedrag, dat zou moeten worden betaald voor het vervoer der groote en kleine vivres van de plaats van ontvangst naar die van verbruik, uitgezonderd het hout, dat ter plaatse wordt aangekocht. 3e eene schadeloosstelling (per dag berekend) ter bestrijding van de algemeene kosten. 4e de gelden voor de aan officieren tegen 10 boven den inkoopsprijs verkochte vivres. De bedragen ad 1, 2 en 3 worden door den Gouverneur-Ge neraal op voorstel van den chef der Intendance vastgesteld en te goed gedaan voor iederen dag, waarvoor recht op vivres be staat (1). De aankomende gelden worden den compagniescommandant eens in de vijftien dagen uitbetaald, terwijl de administratie met het verbruik dier gelden geen verdere bemoeienis heeft; zij worden beheerd door den compagnies- of detachements-com- mandant onder onmiddellijk toezicht van de commandanten der postessecteurs of territoires. b. Uitgaven. 1. de vivres, aangekocht in de magazijnen der Intendance, uit den handel of ter plaatse. 1) Voor het district Emyrne werden deze bedragen resp. op 2 fr. 70, 0. fr. 35, en O fr. 10 vastgesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 84