575 2. het vervoer der groote en kleine vivres. 3. de verliezen door force majeure geleden (bij proces-verbaal te constateeren). 4. het aandeel in de door de caisse de fonds d'avance gedane uitgaven, a. voor het algemeen vervoer der vivres van den cercle, b. voor verlies en schade, door force majeure ontstaan, hetzij in de gérances d'annexehetzij gedurende het vervoer van de ma gazijnen der Intendance naar eerstgenoemde. 5. de uitgaven door den commandant van secteurcercle of ter- ritoire voorgeschreven, voor verbetering van de voeding der man schappen of om hun het verblijf te veraangenamen (een en ander na verkregen goedkeuring van den commandant van het bezet tingsleger). 6. de schrijfbehoeften en bureaukosten. 7. de kosten voor het onderhoud der opgelegde vivres. S. de kosten voor het onderhoud der magazijnen en van aan schaffing van het benoodigd materieel. 9. de koelieloonen (door den commandant du cercle vastgesteld). 10. de loonen voor muilezeldrijvers. Andere dan bovengenoemde uitgaven mogen niet dan krach tens eene speciale machtiging worden gedaan, terwijl de uitgaven voor het vervoer der vivres van de magazijnen der Intendance naar de gérances d'annexe, de algemeene magazijnsonkosten, de gele den verliezen en beloopen schaden over de troepen van den cercle omgeslagen en op de uit te reiken mandaten ingehouden worden. Ofschoon de compagniescommandanten de vivres zoowel uit den handel als ter plaatse kunnen aankoopen, verdient het om deze reden aanbeveling het benoodigde zooveel mogelijk uit de gérances d'annexe te betrekken. Op voorstel van den Chef-Intendant of van den cercle-comman dant kan de commandant van het bezettingsleger de ontvangst uit de genoemde magazijnen, zoowel voor het geheele ration als voor enkele levensmiddelen, zelfs verplichtend stellen. Voorts stippen wij het volgende aan, wat betreft: c. het geldelijk beheer. Is een compagnie gesplitst, dan verdeelt de compagnies-com-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 85