576 mandant de ontvangen gelden, naar verhouding der sterkte, over de verschillende onderdeelen. De commandant der compagnie houdt een register aan van inkomsten en uitgaven, eene verplichting, die zij wederkeerig opleggen aan de commandanten der tot de compagnie behoorende detachementen. Alle uitgaven moeten worden gedekt door behoorlijke bewijzen, 4 opgemaakt in enkelvoud, als daar zijn: staten van uitbetaalde koe- l'ieloonen, geteekend door 2 getuigen; processen-verbaal, geteekend door minstens 3 officieren of gegradueerden; voor de ontvangst geteekende facturen of eenvoudige bewijzen bij aankoop in den handel dan wel ter plaatse, beide geteekend door getuigen. Eens in de drie maanden legt de compagnies-commandant rekening en verantwoording af aan den commandant der cercle. Over een eventueel overschot mag alleen worden beschikt, na machtiging van laatstgenoemde autoriteit. De commandanten van territoire of cercle waken door een aan houdende controle en door het uitvaardigen van daarop betrek king hebbende instructies tegen eene onjuiste aanwending dei- verstrekte fondsen. Bij gebrek aan andere gelden, kunnen zij onder nadere goed keuring van den commandant van het bezettingsleger, het over schot van de eene eenheid, compagnie (detachement) enz., doen storten in de masse de ravitaïllement van eene andere, die door force majeure niet in hare behoeften kan voorzien. Zij beslissen in hoogste instantie, waar het geldt geschillen ontstaan omtrent de verdeeling der algemeene kosten onder de detachementen, compagnieën enz. "Wordt een overschot niet aangewend als boven vermeld, dan wordt 1I3 gestort in de menage, de rest in de caisse de fonds cl'avance. Yan deze rest blijft de helft, dus Va van het geheele overschot, in laatstgenoemde kas en komt ten voordeele van den lande, het resteerende ljH gedeelte vormt een foncls commun du cercledat door den officier chancelier afzonderlijk wordt beheerd. Uit dit fonds commun worden betaald: 1. De gelden afgestaan aan die eenheden, waarvan de masse de ravitaïllement een te kort oplevert. 2. Een aandeel in de door force majeure geleden verliezen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 86