577 - indien het onbillijk wordt geoordeeld, deze door eene enkele compagnie of detachement te doen dragen. 3. De uitgaven die de commandant du cercle, na verleende goed keuring, in het belang van de gezondheid, de hygiëne en de voeding der troep meent te moeten gelasten. 4. De bureau-kosten voor de beheerders der gérances d'annexe en de betalingen aan het magazijns- en bakkers-personeel. Aan het einde van ieder kwartaal wordt een overzicht van den stand van dit fonds, waarbij als bijlagen de reeds geveri- fiëerde compagnies-verantwoordingen, aan de militaire adminis tratie ingediend en door deze geverifieerd. De beheerder van de caisse de fonds d'avance houdt een jour naal aan, waarin de ontvangsten van de verkochte levensmid delen worden geboekt en dat door den Hoofd-Intendant of een door dezen aan te wijzen officier, herhaaldelijk wordt geveri fieerd. Zoodra de in dit fonds aanwezige gelden het vastgestelde maximum te boven gaan, heeft overstorting in 's lands kas plaats. d. het beheer der magazijnen. De beheerders der gérances d'annexe blijven gehandhaafd, maar zijn geheel onafhankelijk van de militaire administratie. Zij ver houden zich uitsluitend tot den officier-chancelier. Zij geven geen vivres af dan tegen bon en op vertoon van een door den offi cier chanchelier geteekend regu, ten bewijze, dat het voor de aan gevraagde vivres verschuldigde bedrag reeds in de caisse cle fonds d'avance is gestort m.a.w. op het aan den betrokken com mandant uit te reiken mandaat is ingehouden. De bon wordt door den beheerder, het recu door den betrok ken commandant bij zijne verantwoording overgelegd. De invul ling van de vivresbon geschiedt geheel volgens de inzichten van den compagnies-commandant en dus afgescheiden van de dagelijksche sterkte. De geldelijke verrekening geschiedt buiten den magazijnsbe heerder om, die dan ook geen kas houdt en voor eventueele uit gaven de geiden uit de caisse de fonds d'avance ontvangt. e. de oplegging en aanvulling der voorraden. De gérances d'annexe betrekken hunne voorraden uit de maga zijnen der Intendance, die der secteurs uit eerstgenoemde, die der

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 87