622 deze nieuw aangekomen troepen regelen en kwam toen in bot sing met den bataljonscommandant, kolonel Cooke. Tusschen beide hoofdofficieren ontstond nu eene zeer ongewenschte woor denwisseling over de vraag, wie eigenlijk het bevel te voeren had. Thorneycroft had slechts mondeling bericht van zijne be noeming tot bevelhebber ontvangen, zocdat overeengekomen werd, dat Cooke den Generaal Coke, commandant der zg. „right attack", dien hij bij het beklimmen van den kop gezien had- zou opzoeken om diens bevelen te vragen. In afwachting daar, van zou Thorneycroft het bevel blijven voeren. Coke verklaar de, dat Hill met het bevel op den kop belast was, waarop Cooke deze hoofdofficier ging zoeken. Hill, die er klaarblijkelijk niet aan gedacht had te zorgen, dat ieder hem gemakkelijk vinden kon, werd na lang zoeken gevonden. Hij deelde Cooke mede zich te willen handhaven om na het invallen van de duisternis zich in te graven. In verband daarmede zou hij op het noord westelijke gedeelte van den top komen om de stelling der troe pen aldaar te zien. Coke's beslissing betreffende het bevelhebberschap werd aan Thorneycroft medegedeeld, waarop deze trachtte met Hill in verbinding te komen, doch te vergeefs, zoodat hij begon te ge- looven, dat Hill buiten gevecht gesteld was. Toen hij nu ein delijk het bepaalde bericht van zijne aanwijzing tot bevelheb ber ontving terwijl Cooke hem Coke's vertrek van den top naar het bovenste terras op den zuidwestelijken uitlooper had medegedeeldzond hij te 6.30 n.m., in het volle besef van zijne verantwoordelijkheid een bericht naar Warren, even pessimis tisch als dat van Coke eenigen tijd te voren. Het luidde: „The troops which marched up here last night are quite done „up. They have had no water, and ammunition is running „short. I consider that even with the reinforcements which „have arrived it is impossible to permanently hold this place „so long as the enemy's guns can play on the hill. They have „three long-range guns, three of shorter range, and several Maxim- „Nordenfelts, which have swept the whole of the plateau since „8 a.m. I have not been able to ascertain the casualties, but „they have been very heavy, especially in the regiments which „came up last night. I request instructions as to what course

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 102