624 niets, zooals wij reeds opgemerkt hebben. Trouwens, het is niet uitgesloten, dat zijn bericht van 6.30 n.m. nog ongunstiger geluid zou hebben, als hij den toestand aan de zijde van den Aloë-heuvel goed had gekend. Het kan dus geen verbazing wekken, dat ook hij niet den min sten lust tot actief optreden gevoelde. Alleen ging hij niet zoo ver als Coke in diens bericht van 5.30 n.m. door reeds over terug trekken te spreken, In afwachting van de gevraagde bevelen besloot hij de verdediging voort te zetten. Met het invallen van de duisternis begon het geschut- en geweervuur te verflauwen, om laat in den avond geheel op te houden. Een op zich zelf staande aanval, door een handvol Boe ren langs den oostelijken uitlooper uitgevoerd, werd afgeslagen (7 u. n.m.). X. Warren's maatregelen in den namiddag van den 24sten Januari. Warren maakte zich ondertusschen zeer verdienstelijk door het temen van allerlei beschikkingen, niet van operatieven, maar meer van huishoudelijken aard. Hij kon toch moeilijk met de handen over elkaar blijven zitten. Maatregelen tot opvoer van levensmiddelen, water munitie en van het verwachte berg en marinegeschut werden genomenalle beschikbare graafge- reedschappen werden verzameld om naar den Spionkop gezonden te wordennog eene compagnie genietroepen en de ballon wer den aangevraagd, eerstgenoemde te 4.30 n.m. Al deze beschik kingen waren, op zich zelf beschouwd, volstrekt noodzakelijk, doch zij werden veel te laat genomen; zij behoorden tot de voorbereiding tot den nachtelijken aanval op den Spionkop; nu was het mosterd na den maaltijd. Welk groot nut had bv. de ballon kunnen opleveren tot bepaling van de plaats van de Boe- renartillerie De billijkheid gebied te erkennen, dat Warren den ernst van den toestand niet ten volle kon inzien. Op vele verzoeken om 1) Het water werd in beschuitblikken op muildieren naar bo>en gebracht. Elk blik kon 81 L. bevatten. Ook werden voor het watervervoer de Indische dragers, die zich bij de troepen aan de Potgietersdrift bevonden, aangevraagd Toen zij beschikbaar kwamen,, bleken zij hunne draagstokken achtergelaten te hebben. (V, blz. 652).

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 104