627 de overbrenging belasten officier Aanvankelijk was Warren geneigd den overbrenger van deze jobstijding als een zwartkij ker te beschouwen, daar hij ongeveer in denzelfden tijd van den Majoor Williams beter nieuws van Coke ontving, maar weldra vernam hij even sombere berichten als die van Morris van den Luitenant Winston Churchill van de South Africa Light Horse, die hem te 4 u. n.m. verlaten had. Nu werd Warren uit zijne kalme gerustheid opgeschrikt: Churchill moest persoonlijk aan Thorneycroft het volgende overhandigen: „To General Thorneycroft. „Officer commanding troops will be glad to know through „Lieut. Winston Churchill, S. A. L. H., who takes this note, „what is your view of the situation, and what steps should be „taken for the defence of the hill". Churchill begaf zich te 8.30 n.m. op weg. Thorneycroft's melding van 6.30 n.m. had Warren toen nog niet ontvangen. Waarom richtte Warren zich thans weer tot Thorneycroft? Was het, omdat Churchill hem medegedeeld had, hoe lijdelijk en werkeloos Coke en Hill zich gedroegen en dat eigenlijk iedereen op den kop in een staat van doffe berusting verkeerde, behalve juist Thorneycroft? Voort gelastte hij aan zijn pioniercommandant, den kolonel Sim, om geschutsstanden voor twee marinekanonnen en de bergbatterij te maken, de loopgraven te verbeteren en behulp zaam te zijn bij het naar boven brengen van het geschut. Daar toe kreeg Sim de beschikking over 600 werkers, ongerekend de reeds aanwezige genietroepen, terwijl twee aflossingen, elk even- 1) Het overseinen liecft klaarblijkelijk veel tijd gekost. Coke 's seinpost "was echter niet gevestigd op den top, van waar hij kolonel Morris met het schriftelijke bericht af gezonden had, maar op het bovenste terras van den zuidwestelijken uitlooper. Dit ver klaart tenminste gedeeltelijk het geringe verschil tusschen de tijdstippen van ontvangst van het geseinde en van liet overgebrachte bericht. Heel vlot heeft over het algemeen de seindienst der Engelschen niet gewerkt, hetgeen wegens het hevige vuur en de betrok ken lucht in den namiddag geen wonder mag heeten. Was echter eene telegrafische verbinding tusschen den bevelhebber op den Spionkop en Warren niet mogelijk geweest? In het voorbijgaan moge gewezen worden op de noodzakelijkheid van duidelijke onder scheidingsteekenen, vooral voor officieren, zoodat de ordonnansen do bevelhebbers, voor wie hunne berichten bestemd zijn, gemakkelijk op eenigen afstand kunnen onderscheiden. 2) Thans lid van liet hngelscho kabinet en onderstaatssecretaris voor de koloniën.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 107