642 Bijlage 4. GERAADPLEEGDE \YEUKE\. I. L. S. Amery. The „Times" History of the War in South Africa. III. Dit breed opgezette werk, waarvan thans drie deelen ver schenen zijn, terwijl er nog drie komen moeten, wordt door de „Times" uitgegeven onder leiding van den Heer L. S. Amery. Amery was reeds in Aug. 1899 naar Zuid-Afrika gegaan om den politieken toestand ter plaatse te bestu- deeren. Aanvankelijk te Pretoria, was hij gedurende de eerste maanden van den oorlog in Natal, dat hij eenige dagen vóór den slag bij Colenso verliet. Hij ging toen naar Kaapstad. Later maakte hij den tocht van Lord Roberts mede, hij keerde na den slag bij Paardeberg naar Kaapstad terug. Aan de Engelsche officieren was vergunning verleend hem over alles in te lichten. De schetsen in zijn werk zijn vervaardigd naar terreinopnemingen van officieren. II. Fournier. La guerre sud-africaine. II. 1902. Uitgegeven onder leiding van het tweede bureau van den generalen staf van het Fransche Leger. III. Fournier. La guerre sud-africaine. II. Bijlagen. In de Bijlagen tot Fournier's werk zijn opgenomen de zg. „Spion Kop Despatches", door de Engelsche Regeering onder den druk der openbare meening uitgegeven. Zij bevatten het oordeel van Lord Roberts over de operatiën om den Spionkop, de gevechtsberichten van Bulier, Warren, Coke, Lyttelton en Thorn eycroft, meldingen, enz. IV. Groszer Generalstab. Kriegsgesehichtliche Einzelschrif- ten. Heft 34—35. Evenals alle uitgaven van den Duitschen Generalen Staf onderscheidt dit „Heft" zich door duidelijkheid en beknopt-

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 124